back

Чернігівщина готова до тестування

21-04-2009 | 13:32

Про це під час прес-конференції повідомив заступник голови, керівник апарату облдержадміністрації Володимир Приходько. Конкретні організаційні питання, які необхідно вирішити вже найближчим часом, було обговорено на нараді, проведеній сьогодні в облдержадміністрації. Володимир Приходько наголосив також, що при підготовці до цьогорічного незалежного оцінювання враховувались і помилки, і позитиви минулого року.

У 2008-му, підкреслив директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко, Чернігівщина була в числі кращих як за рівнем організації тестування, так і за якістю знань, продемонстрованих його учасниками. Олександр Сидоренко відзначив також велику роботу, проведену облдержадміністрацією та її управлінням освіти для створення належних умов тестування.

На відміну від попереднього року, на 146 пунктах тестування, створених в області, працюватимуть за відповідними угодами місцеві вчителі, що пройшли спеціальну підготовку. Більш суворим буде громадське спостереження – крім спостерігачів-добровольців в ньому братимуть участь і делеговані міністром освіти працівники вищих учбових закладів України. Хто й куди з них поїде – поки що невідомо. Організатори тестування на Чернігівщині вже вкотре запросили представників ЗМІ та громадських організацій активніше долучатися до цього процесу.

За словами першого проректора Чернігівського педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка Володимира Тандури, 25 викладачів цього вузу виїдуть до інших областей спостерігати за ходом незалежного оцінювання. Володимир Тандура позитивно охарактеризував суттєве зменшення пільгових категорій абітурієнтів. Адже минулого року траплялися ситуації, коли вступник, маючи 190 з 200 балів за тестування, не потрапляв до вузу через брак місць, відданих пільговикам з гіршим результатом. Тепер правом першочергового вступу користуватимуться дев’ять передбачених українським законодавством категорій громадян, а це лише близько 1,5% загальної кількості абітурієнтів.

Серед основних задач, що стоять перед обласним управлінням освіти та науки, його начальник Анатолій Заліський назвав організацію підвозу учасників до пунктів тестування та доставку й належну охорону тестів та їх результатів.

Особливу увагу присутніх учасники прес-конференції звернули на заходи з унеможливлення фальсифікації результатів тестування чи сертифікатів, які при вступі абітурієнта до вузу ретельно й неодноразово перевірятимуться. Крім того, жорсткий контроль здійснюватиметься й за тими, хто складатиме тести – потрапити до пунктів тестування можна буде лише пред’явивши паспорт або довідку з фотографією і печаткою зі школи разом зі свідоцтвом про народження.