back

Володимир Хоменко: «Для забезпечення виконання завдань, поставлених керівництвом держави, усі гілки влади повинні працювати в єдиному ритмі»

22-08-2013 | 13:23

На цьому наголосив очільник області під час розширеного засідання Колегії облдержадміністрації, на якому підбито підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку, бюджету області за І півріччя 2013 року.

Аналізуючи хід виконання Програми, директор Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Леонід Подоляк серед позитивних тенденцій першої половини року відзначив зростання виробництва сільськогосподарської продукції; позитивну динаміку розвитку сфери торгівлі та послуг; утримання низької цінової динаміки; зростання реальної середньомісячної заробітної плати; збереження інвестиційної активності та збільшення обсягів кредитування економіки.

Однак, ситуація є неоднорідною як у галузевому, так і в територіальному розрізі.

За оцінкою результатів діяльності районних державних адміністрацій та виконкомів рад міст обласного підпорядкування за напрямом «Економічний розвиток» лідерами є Менський, Варвинський, Ічнянський, Бахмацький та Семенівський райони.

В аграрному секторі економіки досягнуто приросту валової продукції по всіх категоріях господарств на 2,5%, а в сільгосппідприємствах - на 4,9%. Даний позитив забезпечили аграрії 15-ти районів.

З метою розвитку тваринництва з початку року введено в експлуатацію 3 молочні комплекси у Щорському, Ніжинському районах, відкрито доїльний зал у Семенівському районі.

Зважаючи, що у цьому році очікується валове виробництво зерна не менше минулорічного рівня – понад 3 млн. тонн, продовжується будівництво нових виробничих об’єктів. Протягом січня-червня введені в експлуатацію 7 зерносушарок загальною потужністю 4,5 тис. т/добу. Завершується будівництво нових потужностей на 4-х елеваторах сукупною ємністю 132 тис. т.

Власникам земельних паїв за січень-червень виплачено 85,3 мільйонів гривень орендної плати при зростанні її розміру в середньому по області до 4,3 % від вартості орендованої землі.

Непростою залишається ситуація у промисловому комплексі.

Показники червня засвідчили про пожвавлення виробництва майже за всіма видами діяльності та зростання випуску продукції порівняно з попереднім місяцем на 14%.

Однак, залежність загального результату від діяльності кількох крупних підприємств, які працювали у І півріччі поточного року нестабільно, не дали змогу досягти минулорічного рівня.

У територіальному розрізі негативну динаміку мають міста Чернігів, Ніжин і Прилуки, де сконцентровані основні виробничі потужності регіону, а також 11 районів.

Після більш ніж дворічної перерви завдяки зусиллям обласної державної адміністрації та підтримці Міністерства аграрної політики і продовольства відновлено роботу Прилуцького заводу «Білкозин», де вже створено 520 робочих місць, а до кінця року їх кількість має зрости до 700.

В центрі уваги облдержадміністрації залишаються питання поліпшення бізнес-клімату та створення сприятливих умов для ведення бізнесу. Місцеві бюджети отримали від діяльності суб'єктів малого бізнесу 164,7 млн гривень податкових надходжень, що на 20,9% більше минулорічного періоду. Це майже 22% загальної їх суми.

У ході реформування системи адміністративних послуг проводиться робота щодо створення центрів з їх надання. Сьогодні окрім регіонального у м. Чернігові, вони створені поки що лише в місті Прилуки, Носівському та Городнянському районах. Відповідно до Закону України “Про адміністративні послуги”, Національного плану дій на 2013 рік та доручення Президента України мережа таких центрів повинна бути створена до 1 листопада 2013 року.

В інвестиційній сфері за оцінкою найкращі місця рейтингу займають Варвинський, Корюківський, Борзнянський, Бахмацький та Срібнянський райони.

За підсумками півріччя, за попередніми даними, обсяг капітальних інвестицій перевищив 1,1 млрд гривень – майже в 1,2 рази більше проти минулорічного періоду.

Прямих іноземних інвестицій станом на 1 липня органи статистики обліковують 119,2 млн дол. США, що на 13,5 % більше проти початку року. Загальна ж сума коштів, вкладених зарубіжними інвесторами в економіку області, перевищила 188 млн дол. США.

За словами Леоніда Подоляка, основне завдання у цьому напрямку – продовжити роботу по налагодженню діалогу з бізнесом, пошуку потенційних інвесторів, зняттю адміністративних перешкод для вкладення інвестицій та супроводу найважливіших проектів.

Показники групи «Споживчий ринок» у цілому по області характеризуються стійкою позитивною динамікою. Оборот роздрібної торгівлі зріс порівняно з І півріччям 2012 року на 11,4 % і перевищив 7,3 млрд гривень. З початку року розпочали діяльність понад 70 нових об’єктів.

Та, незважаючи на те, що індекс споживчих цін в області у червні до грудня попереднього року склав 99,1%, оперативний аналіз цінової ситуації та вжиття упереджувальних заходів з метою недопущення необгрунтованого їх підвищення на соціально значимі продовольчі товари, в першу чергу на хліб, залишаються актуальними.

За напрямом «Житлово-комунальне господарство» лідерами стали Бахмацький, Коропський, Ічнянський, Талалаївський та Носівський райони, з яких Ічнянський, Бахмацький та Носівський перемістилися з «аутсайдерів» до першої п’ятірки. Значно погіршили рейтинг – Варвинський, Корюківський та Щорський райони.

За напрямом «Населення та ринок праці» верхні щаблі рейтингу займають Варвинський, Бобровицький, Талалаївський, Бахмацький та Корюківський райони, нижні – Чернігівський, Сосницький, Ніжинський, Срібнянський та Борзнянський.

По 9 та 7 позицій відповідно втратили Борзнянський та Менський райони, натомість 7 пунктів у рейтингу додав Ічнянський.

Ситуація на ринку праці у І півріччі характеризувалася створенням 8,8 тис. нових робочих місць та зменшенням на 11,8% кількості ліквідованих.

Загалом перебувало на обліку в службі зайнятості та отримувало комплекс соціальних послуг 35,3 тис. осіб.

Протягом І півріччя отримали роботу 11,3 тис. громадян, що на 14,6% більше відповідного періоду минулого року, 4,4 тис. осіб залучено до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 2,5 тис. безробітних пройшли професійне навчання.

Активізація ринку праці та підвищення соціальних стандартів сприяли зростанню рівня оплати праці.

Середньомісячна заробітна плата працівників області за січень-червень зросла порівняно з відповідним періодом 2012 року на 10,1 %, а з врахуванням цінового фактору - на 11,4 % і становила 2439 грн., а у червні - 2670 гривень.

Вищий за середній по області рівень оплати праці мають міста Прилуки, Чернігів, Ніжин, Варвинський, Бахмацький, Корюківський і Носівський райони.

Водночас Коропський, Сосницький та Срібнянський райони поки що не змогли перетнути відмітку по рівню у 2000 грн. Роботу щодо легалізації заробітної плати та збільшення її рівня голова облдержадміністрації Володимир Хоменко доручив взяти керівникам районів під особистий контроль.

Спільними зусиллями вдалося поліпшити ситуацію із виплатою заробітної плати.

На перше липня загальна сума заборгованості складала 15,1 млн грн і зменшилась з початку року на 24,3%. Забезпечили скорочення боргів 7 територій, а в цілому вони відсутні на 16-ти. Залишились лише міста обласного значення та 6 районів, де фіксується заборгованість.

Першочергову увагу необхідно приділити економічно активним підприємствам, які генерують 64,8% боргів.

В цій ситуації керівники районів і міст, спільно з правоохоронними та контролюючими органами, профспілками мають вжити всіх можливих заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати цими боржниками.

У сфері соціального захисту на виплату державних соціальних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам спрямовано 403,8 млн грн, на компенсацію пільг та житлових субсидій 102,2 млн гривень.

Продовжувалась робота щодо підтримки осіб з обмеженими фізичними можливостями, їх інтеграції в суспільство. У поточному році інвалідами отримано 18 автомобілів та 1285 одиниць технічних засобів реабілітації.

У рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України, спрямованих на захист дітей, в тому числі і на соціальну адаптацію дітей-інвалідів, відкрито стаціонарне відділення обласного Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

За напрямом «Освіта та охорона здоров’я» лідирують Ічнянський, Корюківський, Борзнянський, Варвинський та Куликівський райони.

В освітній сфері з початку року відновлено діяльність дошкільного закладу в Срібнянському районі, розпочали роботу 2 навчально-виховні комплекси у Новгород-Сіверському районі.

Продовжується робота по забезпеченню шкіл сучасним обладнанням, у тому числі за проектом «Відкритий світ».

В рамках реалізації проекту «Забезпечення доступу дітей-сиріт до якісної професійної освіти і навчання» на базі Щорського вищого професійного училища лісового господарства створено навчально-виробниче підприємство для надання допомоги в отриманні професії учням із числа дітей-сиріт та дітей з інших соціально-вразливих груп.

У медичній сфері на виконання Національного плану дій на 2013 рік реалізуються Регіональний та місцеві плани модернізації мережі закладів охорони здоров'я, якими передбачено реорганізацію первинної ланки медичної допомоги, оптимізацію ліжкового фонду, покращання кадрового забезпечення галузі.

З метою поліпшення соціального захисту медичних працівників в 16 районах прийняті відповідні програми, які передбачають забезпечення їх житлом, земельними ділянками, а також ряд інших стимулюючих заходів.

Завдяки проведеній роботі у першому півріччі забезпечено житлом 11 медичних працівників.

На покращання матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я області протягом січня-червня з різних джерел фінансування спрямовано 10,0 млн. гривень.

Діяльність сфери культури та туризму спрямовувалась на популяризацію культурних цінностей, розкриття мистецького потенціалу, поліпшення обслуговування населення, розбудову музейних комплексів тощо.

Серед проведених у І півріччі заходів найзначнішими були Міжнародний молодіжний фестиваль «Дружба» та Форум «Чернігівщина туристична».

У сфері фізичної культури та спорту з урахуванням ініціатив Президента України здійснювались заходи щодо відновлення наявних і будівництва нових відкритих спортивних ігрових та тренажерних майданчиків.

З початку року на офіційних міжнародних змаганнях спортсменами області завойовано 56 медалей в 11 видах спорту, з яких 27 – золоті.

Підсумовуючи розгляд даного питання, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко доручив головам райдержадміністрацій підбити підсумки півріччя в районах на визначити конкретні шляхи щодо виправлення ситуації по тих напрямках, де район відстає від запланованих показників.

«Сьогодні головним чинником забезпечення позитивної соціально-економічної динаміки має бути розширення внутрішнього попиту за рахунок активізації економіки і зростання розмірів заробітної плати, пенсій, інших соціальних виплат.

У цьому році розпочато виконання Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, яка спрямована на підтримку вітчизняного виробника. Враховуючи відповідні доручення Глави держави, ця робота послідовно буде продовжена і в наступному році.

Для забезпечення виконання завдань, поставлених керівництвом держави, усі гілки влади повинні працювати в єдиному ритмі, з єдиною метою – покращення якості життя жителів області. Тоді й усі ми, а головне – люди побачать конкретні результати», - наголосив очільник області.Прес-служба облдержадміністрації