back

Зменшення енергоспоживання і підвищенні рівня енергоефективності економіки області — головне завдання влади

19-08-2013 | 15:45

Питання раціонального використання енергоресурсів актуальне, як в Україні, так і в цілому світі. Президент України Віктор Янукович наголошує, що оптимізація енергопостачання та енергоспоживання відіграватиме важливу роль у процесі соціально-економічної модернізації. Про це зазначив заступник голови облдержадміністрації Віктор Геращенко 19 серпня під час наради з керівниками відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації.

«На Чернігівщині постійно працюють над модернізацією системи енергоспоживання. За рахунок модернізації та реконструкції виробничого обладнання на підприємствах агропромислового комплексу, харчової (переробної) промисловості вдалося значно покращити енергоефективність економіки області», — зауважив він.

За словами Віктора Геращенка, протягом останніх трьох років проведено роботу з реконструкції з встановленням сучасного котельного обладнання на 75-и об’єктах, в тому числі на 56-ох котельнях бюджетної сфери. На 32-х з них встановлено сучасне твердопаливне котельне обладнання.

Крім того, на підприємствах теплоенергетики постійно проводиться робота щодо зменшення втрат теплової енергії.

Зменшення частки природного газу в паливному балансі області продовжується й у поточному році. За рахунок інвестицій на об’єктах соціальної сфери встановлюються сучасні твердопаливні котельні.

Наразі опрацьовується питання організації виробництва теплової та електричної енергії з використанням місцевих видів палива, введення в експлуатацію газотурбінних установок з використанням біогазу сміттєзвалищ в якості палива тощо.

«Ми й надалі працюватимемо у напрямку зменшення частки дорогих енергоресурсів у паливному балансі області. Розширюватимемо можливості використання місцевого палива, наприклад, фрезерного торфу, відходів деревини. Вже цього року на обладнання сучасних котелень, які працюватимуть на твердому паливі, плануємо направити з різних джерел понад 15 млн грн.», — наголосив Віктор Геращенко.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації