back

Визначено лауреатів обласної премії ім. М.Коцюбинського

13-08-2013 | 12:45

Книги формують нас як особистостей, поглиблюють розуміння життя, вагомо сприяють професійному зростанню. Сучасна книга з будь-якої області знань є неоціненною інвестицією в сьогодення й майбутнє України. У цьому переконаний Президент України Віктор Янукович.

Відповідно до Указу Глави держави про підтримку вітчизняного книговидання на Чернігівщині започатковано обласну премію ім. М.М.Коцюбинського. Щорічно нею відзначають авторів літературних, мистецьких та наукових досягнень. Ії засновано в 1992 році з метою вшанування пам’яті класика української літератури Михайла Коцюбинського, який тривалий час жив і працював у м. Чернігові, та похований в обласному центрі.

З моменту заснування цією престижною премією відзначено вже понад 100 митців Чернігівщини.

8 червня під головування в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрія Музики відбулося чергове засідання комісії з присудження премії.

Роботи номінантів на здобуття премії, що надійшли до комісії цього року пройшли обговорення у всеукраїнських та регіональних засобах масової інформації.

Під час сьогоднішнього засідання комісія обговорила кандидатури та таємним голосуванням визначила лауреатів обласної премії ім. М.Коцюбинського. Цьогоріч ними стали:

у номінації «Поезія»:

Олександр Степанович Яровий, м.Київ, за книгу «Небесна твердь»;

у номінації «Проза»:

Володимир Іванович Сенцовський, с. Носелівка Борзнянський район Чернігівської області, за книги «Глибинка, повита туманом» та «Лава під каштанами»;

у номінації «Народознавство:

Іван Михайлович Забіяка, м. Київ, за книгу «Епістолярна спадщина Василя Горленка»;

у номінації «Театрально-музичне мистецтво»:

Василь Григорович Нечепа, м. Чернігів, за реалізацію проекту «Уклін тобі, Тарасе»;

у номінації «Декоративне та образотворче мистецтво»:

Ольга Вікторівна Костюченко, м. Чернігів, за відродження і розвиток традиційного чернігівського мистецтва вишивки, вибійки та писанкарства.

Нагородження лауреатів премії традиційно відбудеться 17 вересня у день народження класика української літератури в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації