back

На Борзнянщині відзначили 194-у річницю від дня народження Пантелеймона Куліша

12-08-2013 | 07:55

9 серпня в історико-меморіальному музеї-заповіднику «Ганнина Пустинь» в с. Мотронівка Борзнянського району відбулися святкові заходи з нагоди 194-ї річниці від дня народження Пантелеймона Куліша. 

Пантелеймон Куліш, хоча і не був уродженцем Борзнянщини, проте з далекого 1847 року його доля і творчість нерозривно пов'язані з Борзнянським краєм, із Мотронівкою. 

Цього дня шанувальники українського письменника і поета, драматурга і перекладача, видавця і публіциста, соціолога і педагога – Пантелеймона Куліша зібралися біля його могили, щоб віддати шану генію української літератури. 

На святі були присутні в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика, директор інституту національних проблем освіти Міністерства освіти і науки РФ, кандидат історичних наук Людмила Мельник, голова Борзнянської райдержадміністрації Анатолій Дробот, заступник голови Борзнянської райради Віктор Горбащенко, Народний артист України Василь Нечепа, активна громадськість району. 

Гості та керівники району поклали живі квіти до могил Пантелеймона Куліша, Ганни Барвінок, Василя Білозерського, відбулася заупокійна літія. 

Виступаючи перед присутніми в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика наголосив, що Президент України Віктор Янукович приділяє значну увагу розвитку духовної культури нашого народу. А Пантелеймон Куліш, як патріот України, несхитний борець за збереження і розвиток самобутності українського народу, його звичаїв і традицій своєю творчістю виводив рідний народ, українську літературу на широку дорогу світового культурного доробку. Пронизаний любов'ю до України, Пантелеймон Куліш вболівав за долю свого народу, його мову, культуру. 

У людській пам'яті стирається все другорядне, але справжні історичні цінності зберігаються, тому і не заростає доріжка до могили українського генія - Пантелеймона Олександровича Куліша. 

Літературно-мистецьке свято продовжила фольклорна програма за участю капели бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та художніх програм (художній керівник - заслужена артистка України Раїса Борщ, хормейстер – заслужений працівник культури Микола Борщ) та аматорських колективів Борзнянщини.


За повідомленням Департаменту
культури і туризму, національностей та релігій
Чернігівської облдержадміністрації