back

Питання забезпечення доступності інвалідів до об’єктів соціальної сфери на контролі у влади

07-08-2013 | 12:00

Широкий спектр питань щодо забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп до об’єктів соціальної та інженерно транспортної інфраструктури розглянули на засіданні обласного комітету, яке 7 серпня провів заступник голови облдержадміністрації Віктор Геращенко. До спільного діалогу були запрошені представники архітектури та містобудування, транспорту та зв’язку, житлово-комунального господарства області, обласної організації УТОС, громадської організації інвалідів «Центр соціально-психологічної реабілітації «Єдність».

Як зазначалося, в області постійно проводиться моніторинг об’єктів соціальної сфери на предмет спорудження пандусів та встановлення кнопок виклику персоналу. Так, протягом І півріччя поточного року пандусами було обладнано ряд об’єктів Чернігова. Також було проведено нанесення смуг яскравою фарбою нижніх та верхніх сходів переходів, аптек та лікувальних закладів обласного центру. Наразі залишається не вирішеним питання обладнання підземних переходів орієнтовними доріжками та звуковими маячками, адже воно потребує не малих фінансових вкладень.

На засіданні також обговорювалося питання впровадження у Чернігові «соціального таксі» для інвалідів. На сьогодні такі проекти вже реалізуються у багатьох містах України. Тож обласним комітетом було вирішено розробити відповідну обласну програму, якою передбачатимуться видатки на придбання спеціалізованого транспорту, забезпечення пально-мастильними матеріалами тощо.

За підсумками наради Віктор Геращенко дав доручення щодо активізації роботи по забезпеченню доступності інвалідів та виконання регіонального плану заходів зі створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації