back

Чернігівські будівельники зводять нові житлові площі завдяки державній підтримці

30-07-2013 | 14:00

В. о. голови облдержадміністрації Микола Стрілець 30 липня ц. р. відвідав майданчик по вул. Попова, 31-А, де здійснюється будівництво групи багатоповерхових житлових будинків.

Даний об’єкт є одним з прикладів реалізації у Чернігівській області ініціатив Президента України із забезпечення громадян доступним житлом. Проектом передбачено будівництво 568-ми одно- та двокімнатних квартир загальною площею понад 30 тис. кв. м. Кожна квартира матиме автономне джерело теплопостачання. При цьому вартість квадратного метра житла у новому будинку буде до 30 % нижчою за середньоринкову ціну.

За словами Президента України Віктора Януковича, такі програми, як «Доступне житло», стимулюватимуть розвиток будівельної галузі та створення нових робочих місць. З іншого боку, розвиток будівництва стане кроком до покращення умов життя громадян.

«Кожна людина через програми, які стосуються житла, може переконатися, що влада працює», — наголосив Микола Стрілець. Він додав, що у поточному році в область передбачено надходження 2,6 млн грн з державного бюджету для забезпечення житлом інвалідів війни, ще 6,9 млн грн — для забезпечення громадян, постраждалих від катастрофи на Чорнобильській АЕС. Близько 7 млн грн із державного та місцевих бюджетів передбачено для виконання програми індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім».

«Приїзд сюди — можливість переконатися в тому, що узгоджена взаємодія суб’єктів господарювання, будівельних організацій та влади є дієвою, результативною та дасть можливість виконати завдання, поставлені Президентом», — підсумував в. о. голови облдержадміністрації.

Голова правління компанії-генпідрядника ДП «УкрСіверБуд» Віктор Вереша детально ознайомив присутніх з характеристиками об’єкта будівництва. В основу проекту покладено сучасні вимоги до якості життя: зручне планування квартир, передові будівельні матеріали, енергоефективні системи опалення та водопостачання.

Державні програми забезпечення громадян доступним житлом слугують надійною гарантією підтримки будівельної галузі. З іншого боку, позитивною тенденцією є і спрощення системи адмінпослуг у цій галузі. Урядом вже підготовлено цілу низку ініціатив щодо дерегуляції та спрощення дозвільних процедур у сфері будівництва. Серед них — створення законодавчої можливості переходу від дозвільного до декларативного принципу початку будівельних робіт. Ще один напрям підтримки — залучення українських будівельників до реалізації великих інфраструктурних проектів відповідно до Державної програми активізації розвитку економіки на 2013–2014 роки.

Завдяки державній підтримці за останні 3 роки більше 7000 українських сімей отримали нові квартири.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації