back

У Чернігові відкрилася виставка унікальних ікон

25-07-2013 | 09:43

З нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана 24 липня відкрилася виставка «Український іконопис XVIII - поч. XX століть». На її офіційному відкритті побував в. о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика.

«За словами Президента України Віктора Януковича, хрещення Русі і християнство були і залишаються символом соборності; саме тому ми сприймаємо християнську віру, передусім, як консолідуючу, інтегруючу силу. Твори, які представлені в експозиції, довгий час не були доступні широкому загалу і втратили свій первинний вигляд. Завдяки працівникам музею і реставраторам, які дали їм нове життя, ми маємо чудову можливість побачити цю виставку», — сказав Юрій Музика.

На виставці представлено 20 зразків іконопису різних художників. Імена деяких авторів полотен невідомі, але, як розповіли працівники музею, більшість з них із Чернігівщини. На іконах зображені різні сюжети, святі, кілька варіантів Богородиці.

Дуже високий рівень цих робіт свідчить про те, що на Чернігівщині працювали професійні обдаровані майстри. Доповнюючи одна одну, ці ікони дають уявлення про основні етапи розвитку українського іконопису за період більш ніж двох століть, одночасно демонструють своєрідні характеристики, сформовані культурним середовищем Чернігівського краю.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації