back

Роль аграрного бізнесу у розвитку соціальної інфраструктури сільських територій: досвід і практика

18-07-2013 | 10:30

Визначальну роль у вирішенні нагальних проблем села повинен відігравати, насамперед, і аграрний бізнес.

На цьому неодноразово наголошував голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

Особливої актуальності ця тема набуває в контексті реалізації в регіоні завдання Президента України Віктора Януковича щодо створення належних умов для розвитку сільських населених пунктів (реформи місцевого самоврядування).

18 липня на базі двох підприємств – фермерського господарства «Бутенко» Менського району та СТОВ «Віра» Городнянського району – керівник області провів практичну частину розширеного засідання Колегії облдержадміністрації з питання «Роль аграрного бізнесу у розвитку соціальної інфраструктури сільських територій», учасники якої мали змогу побачити роль агробізнесу у розбудові соціальної інфраструктури села.

За словами Володимира Хоменка, саме ці господарства є прикладом дієвої та результативної співпраці між владою та соціально відповідальним бізнесом.

У заході також взяв участь голова обласної ради Анатолій Мельник та народний депутат України Владислав Атрошенко.

Фермерське господарство «Бутенко» – сучасна і передова аграрна фірма, з перспективами та серйозними досягненнями у сфері картоплярства, планами розвитку тваринницької галузі.

Господарство стрімко розвивається, успішно функціонує та розширює свою господарську діяльність, в першу чергу, завдяки амбітному, цілеспрямованому керівнику – Олексію Бутенку, який зарекомендував себе не лише талановитим організатором, а і дбайливим господарником.

Олексій Іванович має відзнаку «Срібне серце» в номінації «Благодійник року», Подяку міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка «За багаторічну сумлінну працю та високі показники діяльнос¬ті». У 2010 році ФГ „Бутенко” було визнане кращим господарством у галузі рослинництва в Чернігівській області.

Керівник господарства постійно слідкує за новітніми тенденціями та технологіями в сільськогосподарський галузі, своєчасно впроваджуючи їх у своїй діяльності, відвідує багато агрономічних виставок та форумів не лише в межах країни, а і за кордоном. Господарство займається сортооновленням та виведенням високопродуктивного насінневого матеріалу, регулярно експериментує з вирощуванням нових, не характерних для району, видів сільськогосподарських культур.

Дбає він і про розвиток рідного села.

Займається насінництвом та сортооновленням картоплі. На дослідних ділянках проходять випробування оригінальні та елітні сорти вітчизняної та зарубіжної селекції по 43 –х сортах.

За кошти господарства проведено 6,4 км газопроводу, здійснено ремонт доріг до села, реконструйовано дитячий садок та виділено кошти для ремонту місцевої церкви. Систематично дається допомога місцевій школі, дитячому садочку, пожежній частині. Проведено очищення берегів сільської річки та ліквідовано стихійні сміттєзвалища в селі.

Учасники засідання оглянули виробничі приміщення господарства (зерновий тік, картоплесховище, зерносховище), вирощування огірків на крапельному зрошуванні, збирання озимої пшениці комбайнами виробників різних країн та кукурудзяне поле.

Прес-служба облдержадміністрації