back

Бувають не лише покинуті діти, а й покинуті матері

10-07-2013 | 13:30

В Україні, а зокрема і на Чернігівщині, й досі трапляються непоодинокі випадки відмови матері від дитини у пологовому будинку. Нові соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України» спрямовані на те, щоб діти не були покинутими, а виховувалися у родинах.

«Здебільшого держава здатна допомогти матерям, які опинилися у важких життєвих обставинах. Тому в кожному регіоні мають бути створені центри матері і дитини, де їм надаватиметься відповідна підтримка», — сказав Президент України.

Виконуючий обов’язки заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика побував цього тижня у Чернігівському обласному соціальному центрі матері та дитини «Батьки й дитина разом». Він разом із журналістами ознайомився з умовами проживання на території закладу і поспілкувався з його мешканцями.

У центрі матері та дитини сформовано колектив кваліфікованих спеціалістів: соціальних працівників, психолога, юриста, соціального педагога, — які забезпечують комплексну соціально-психологічну допомогу молодим матерям. Є належні умови для проживання: окремі кімнати, оснащені всім необхідним для проживання, обладнано ігрову кімнату, передбачено побутову кімнату з пральними машинами. На кухні є все необхідне для приготування їжі, і жінки самостійно обслуговують себе та своїх дітей, багато хто з них цього не вміє робити, тож саме тут вони набувають певної підготовки до майбутнього самостійного життя, сказав Юрій Музика.

Директор центру «Батьки й дитина разом» Ольга Філіпська розповіла, що центр розпочав свою роботу у березні 2006 року. В цьому закладі тимчасово проживають жінки на сьомому-дев’ятому місяці вагітності та матері з дітьми віком до 18 місяців, які опинилися у складних життєвих обставинах, пов’язаних з високим ризиком розлучення матері і дитини, загрозою життю і здоров’ю матері чи дитини. В даний момент в закладі мешкає 6 мам, 6 дітей, 1 вагітна жінка. Після закінчення терміну перебування вони не залишаються наодинці зі своїми проблемами. Завдяки старанням соціальних працівників 45 особам придбано або відновлено житло, 32 жінки налагодили або відновили стосунки із соціальним оточенням; 20 — налагодили стосунки з родинами; 95 — отримали допомогу в оформленні необхідних документів. Утримання центру здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету.

У кожної жінки, яка потрапляє до соціального центру, за плечима вже є складна доля, багато з них самі ще діти, тож дуже важливо, що держава не покидає цих матерів і їх дітей, а навпаки, підтримує, допомагає стати соціально адаптованими, щоб у майбутньому самостійно крокувати життєвою дорогою.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації