back

Президент вніс на розгляд парламенту законопроект щодо скасування значної кількості дозволів у підприємницькій діяльності

01-07-2013 | 17:00

Президент України Віктор Янукович вніс на розгляд Верховної Ради проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру». Законопроект зареєстрований у парламенті як невідкладний.

Документ передбачає скасування значної частини дозволів, зокрема у сфері поводження з відходами та агрохімікатами, зберігання зерна, використання водних ресурсів, ввезення радіоелектронних засобів загального користування.

Проектом Закону також передбачено обмежити сферу дії та збільшити строк дії окремих дозволів, установити можливість провадження господарської діяльності на підставі подання декларації без отримання документа дозвільного характеру. Такі зміни стосуються дозволів у ветеринарній сфері, викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Крім того, передбачається установити процедуру, за якою дозвільний орган, що оформляє документ дозвільного характеру, здійснює всі необхідні дії щодо одержання погоджень, висновків та інших документів, необхідних для його видачі, без залучення суб'єкта господарювання. Підприємці будуть звільнені від обов’язку витрачати час на узгодження з чиновниками документів на провадження своєї діяльності.

Крім того, лише суд буде приймати рішення щодо анулювання документа дозвільного характеру з підстав недостовірних даних, поданих для отримання цього дозволу.

Президент послідовно проводить політику, спрямовану на усунення надмірного державного регулювання господарської діяльності, усунення бар’єрів у веденні бізнесу. Цей законопроект є наступним кроком в цьому напрямі після підписання Главою держави Закону щодо обмеження повноважень контролюючих органів.


Прес-служба Президента України Віктора Януковича