back

Готовність регіонів до запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період перевірили під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

19-06-2013 | 16:42

Упродовж липня-серпня 2013 року очікується значне підвищення температури до понад 30 градусів Цельсія та високий рівень пожежної небезпеки по всій території України. «Завдяки превентивним заходам Уряду у 2013 році вдвічі зменшилася кількість лісових пожеж. Якщо у 2012 році за такий самий період відбулося майже 800 пожеж, то у 2013 році – більше 433», - сказав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул на засіданні Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Від Чернігівщини у засіданні взяв участь заступник голови облдержадміністрації Віктор Геращенко.

Олександр Вілкул дав завдання всім службам, які входять до Комісії, - працювати на упередження. Зокрема, здійснювати превентивні заходи, в тому числі – постійний моніторинг пожежної обстановки та оперативне реагування на загрози.

«Ситуація з пожежами перебуває на постійному контролі Уряду», - сказав Олександр Вілкул.

Зокрема, Державним агентством лісових ресурсів та його територіальними органами створено мережу із 440 спостережних веж. З них 177 веж обладнано сучасними телевізійними системами спостереження за лісами. Це дозволяє проводити моніторинг ситуації в радіусі 30 км.

«Наразі сформоване Міжвідомче угрупування сил від Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Державної служби надзвичайних ситуацій (ДСНС) та Державного агентства лісових ресурсів», - сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що від ДСНС для протидії пожежам задіяно понад 50 тисяч осіб особового складу та більше 10 тисяч одиниць спецтехніки. У регіонах з найбільшою небезпекою виникнення лісових пожеж чергує пожежна авіація, зокрема 7 вертольотів.

Також для оперативного реагування на небезпечну ситуацію напоготові майже 10 тис одиниць техніки Агентства лісових ресурсів. Охорону лісів від пожеж забезпечують більше 300 державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств. В стані найвищої готовності – весь особовий склад агентства лісових ресурсів. Зокрема - понад 1,7 тис. лісництв та 290 лісових пожежних станцій з особовим складом і технікою для профілактики і гасіння лісових пожеж.

У сільській місцевості, де відбувається понад 40% пожеж від загалу, організовано цілодобову роботу понад 1 тисячі підрозділів місцевої пожежної охорони. Також створений реєстр техніки приватних підприємств для оперативного реагування на надзвичайні ситуації.

Олександр Вілкул зазначив, що однією з причин виникнення пожеж є людський фактор - навмисні підпали або безпечність людей. Для запобігання цього має бути активізована профілактична та роз’яснювальна робота з населенням.

Також на засіданні обговорили низку інших питань, зокрема, стан санітарно-епідеміологічного благополуччя населення у літній період, підготовку місць масового відпочинку на водних об’єктах України до прийняття відпочиваючих, забезпечення населення якісною питною водою тощо.


Підготовлено Департаментом інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
за повідомленням прес-служби Віце-прем’єр-міністра України