back

Успішний досвід модернізації системи охорони здоров’я має поширюватись по всій країні - Віктор Янукович

11-06-2013 | 17:15

Успішний досвід модернізації первинної ланки медицини в пілотних регіонах має поширюватись по всій країні, наголошує Президент України Віктор Янукович.

«Нова модель організації та фінансування первинної меддопомоги на засадах сімейної медицини вже два роки показує свою ефективність у чотирьох пілотних регіонах. Хоча опір іде шалений і намагання дискредитувати цю роботу. Але ми повинні рухатись вперед, з розумом підходити, зважено, не з шаблею наголо», - сказав Президент на засіданні Комітету з економічних реформ.

Глава держави назвав неприпустимими спроби дискредитації медичної реформи. За словами Віктора Януковича, в тих регіонах, де відбулися позитивні зрушення, «люди задоволені наближенням лікарської допомоги до місця проживання». «Особливо це відчутно на селі», - підкреслив Президент.

Зокрема, він зазначив, що кількість медичних амбулаторій у пілотних регіонах збільшилась на 57%. Крім того, внаслідок відмови від залишкового принципу фінансування поліклінік бюджетні видатки на первинну ланку збільшено на 25-30%. Спрощено також розпорядження цими коштами, що дало головним лікарям більшу самостійність.

«На первинному рівні запроваджено новий механізм оплати праці медиків. Хто працює краще, той і отримує більше. За рахунок нових надбавок зарплата медиків первинної ланки за 2012 рік збільшилась у середньому на 56%. Якісно працюючий сімейний лікар нині заробляє 5-7 тисяч гривень, медсестра - до 5 тисяч», - зазначив Віктор Янукович.

Президент також запропонував головам обласних державних адміністрацій відвідати пілотні регіони для вивчення їх досвіду.

За інформацією прес-служби Президента України