back

Глава держави наголошує на важливості створення нових робочих місць

11-06-2013 | 17:06

Питання про стан виконання завдань Національного плану дій на 2013 рік, зокрема щодо реформування медичної сфери, стан реалізації соціальних ініціатив, впровадження нових інструментів стимулювання зайнятості, результати роботи інституту соціальних працівників розглянуто на засіданні Комітету з економічних реформ, яке пройшло під головуванням Президента України Віктора Януковича.

Відкриваючи засідання Глава держави наголосив, що за останні роки Україна досягла певних позитивних зрушень, але їх, на переконання Глави держави, поки що замало. «Нам ні в якому разі не можна зупинятись. Незважаючи на те, що вирує криза в світі, незважаючи на те, що вона суттєво зачепила Україну, але шлях, який ми обрали, він незмінний», - сказав Президент.

Віктор Янукович наголосив на важливості створення нових робочих місць, що можливо за умови якнайшвидшої імплементації закону про зайнятість.

«Цей закон розкриває широкі можливості для вирішення економічних питань, створення умов для притягнення інвестицій», - сказав Глава держави на засіданні Комітету з економічних реформ.

Він закликав керівників місцевих органів влади готуватися до виконання цього закону.

Президент повідомив, що у зв’язку з прийняттям закону про зайнятість вже спостерігається певна динаміка: чисельність безробітних за березень поточного року скоротилася майже на 18 тисяч осіб, за квітень - ще на 37 тисяч. «За цими тисячами стоять родини. Боротьбу треба вести за кожне робоче місце», - наголосив Віктор Янукович.

На переконання Президента, із завершенням реорганізації Служби зайнятості у центральний орган виконавчої влади, запуском на повну потужність її додаткових розширених повноважень і можливостей громадяни повинні відчути нову якість роботи у цій сфері.

«Головний пріоритет оновленої служби - перейти від фінансування безробітних до ефективних заходів для скорочення їх кількості, стимулювання створення нових робочих місць», - сказав Глава держави.

Він нагадав, що в листопаді 2012 року прийнято закон про формування держзамовлення на підготовку фахівців, який передбачає ув’язку освітньої системи держави з потребами ринку праці. «У цьому році державне замовлення на підготовку фахівців збільшено майже на 6%. На це буде спрямовано найбільшу за часи незалежності суму - 25 мільярдів гривень», - зазначив Президент.

Він також наголосив, що реалізація соціальних ініціатив довела правильність розпочатих реформ.

«Якщо казати про минулий рік, нам вдалося досягти мети, яку ми ставили. Ми підвищили реальні доходи населення майже на 10%, реальні заробітні плати - на 14%, середній розмір пенсій збільшився близько 17%. Це відчутно для людей», - сказав Президент на засіданні Комітету з економічних реформ.

Глава держави запевнив, що реформи продовжуватимуться й надалі.

За його словами, також буде продовжено виплати вкладникам колишнього Ощадбанку СРСР.

За інформацією прес-служби Президента України