back

В області відзначається тенденція зменшення кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

27-05-2013 | 16:40

Охоплення сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є одним із пріоритетів нових соціальних ініціатив Президенту України Віктора Януковича «Діти-майбутнє України». Глава держави наголошує на необхідності активізації роботи щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до різних форм сімейного виховання. Йдеться, зокрема, про прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу, збільшення кількості усиновлень українськими родинами, посилення соціального супроводу дітей, які виховуються під опікою.

На Чернігівщині поставлені Президентом України завдання послідовно виконуються. Про це зазначив в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика 27 травня під час наради з керівниками структурних підрозділів ОДА гуманітарного напрямку. Було розглянуто питання реалізації державної політики у сфері захисту прав дітей за результатами робочої поїздки в область Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка.

Зокрема, Юрій Музика відмітив позитивну тенденцію зменшення чисельності дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Так, на кінець 2011 року в області налічувалось 2687 дітей уразливих категорій проти 2537 на кінець 2012 (зменшення склало 5,58%).

Найбільш поширеною формою сімейного виховання в області є опіка (піклування) над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Під опікою і піклуванням наразі перебуває 1605 дітей.

З кожним роком зростає кількість дітей, які знайшли родинне тепло і затишок у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. У Чернігівській області налічується 11 дитячих будинків сімейного типу та 191 прийомна сім’я, в яких виховується 371 дитина (ДБСТ – 70 вихованців, ПС – 301 прийомна дитина).

Слід також зазначити, що протягом 2013 року в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу планується влаштувати 69 дітей, створити 5 дитячих будинків сімейного типу та 30 прийомних сімей.

З початку поточного року в області вже створено 6 прийомних сімей, 1 дитячий будинок сімейного типу, всього влаштовано 17 вихованців (що на 78% більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації