back

На Чернігівщині триває підготовка до евакуації жителів із прикордонних населених пунктів

26-06-2026 | 17:17

Заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк сьогодні провела нараду щодо деталей організації обов’язкової евакуації жителів окремих населених пунктів прикордоння.

Читати також: У Чернігівській області з 1 липня оголошено обов’язкову евакуацію з 19 населених пунктів 

Долучилися директорка Департаменту соціального захисту населення ОДА Валентина Лугова, начальник Чернігівської РВА Сергій Крамаренко, голова Городнянської громади Андрій Богдан та керуючий справами виконкому Новгород-Сіверської міської ради Сергій Поливода. Також – старости прикордонних населених пунктів Новгород-Сіверської громади. 

Учасники уточнили інформацію про кількість жителів, які підлягають евакуації та їхні потреби. Особливу увагу приділили родинам із дітьми, людям старшого віку та маломобільним особам. Також опрацювали варіанти їхнього розміщення у безпечніших громадах області. 

«Наш пріоритет – безпека людей, насамперед родин із дітьми, людей старшого віку та маломобільних громадян. Працюємо над тим, щоб кожна людина, яка евакуюється, отримала безпечне місце проживання, необхідну підтримку та допомогу. Для цього координуємо роботу громад і всіх відповідальних структур та служб», – наголосила Жанна Шерстюк. 

Також представники прикордоння відвідали модульне містечко «Новоселівка-3» – оглянули наявні місця та ознайомилися з умовами розміщення переселенців.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації