back

«Нетлінне «Слово…» зміцнює культурно-духовні та туристичні зв’язки між народами трьох країн

20-05-2013 | 12:00

Чернігівщина багата на славетне історичне минуле, яке представлено майже 9-ма тисячами архітектурних, культурних пам’яток та великою кількістю відомих всій Україні імен.

Президент України Віктор Янукович наголошує, що національна культурна спадщина, її неперервний зв'язок із сучасністю створюють міцне підґрунтя для розбудови незалежної України, відродження духовності, плекання історичної пам'яті народу. Глава держави підкреслює, що Україна й надалі буде для світу країною із різнобарвною самобутньою культурою та віковічними традиціями.

Спадок традицій, звичаїв, обрядів на Чернігівщині дбайливо зберігається та відтворюється. І літературно-мистецьке свято «Нетлінне «Слово…», яке вже втретє проходить у м. Новгороді-Сіверському є тому підтвердженням. Про це зазначив в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика під час урочистого відкриття свята. За його словами, «Нетлінне «Слово…» популяризує видатну пам’ятку та зміцнює культурно-духовні і туристичні зв’язки між українським, російським та білоруськими народами.

Цьогоріч у рамках свята відбувся II Відкритий фестиваль-конкурс «Свято народного майстра», в якому взяли участь майстри народного декоративно-прикладного, образотворчого мистецтва та традиційних ремесел.

Святкова програма розпочалась з літературних читань, присвячених Дню слов'янської писемності та мови. На березі Десни біля пам'ятника Ярославні лунали пісні записані в різних регіонах Чернігівщини.

У таборі історичної реконструкції часів Київської Русі, були представлені ремесла, похідний табір слов'янських і скандинавських воїнів, копії шоломів тих часів.

Гості і жителі міста мали нагоду оглянути виставку-ярмарок у “Містечку майстрів”, взяти участь у літературних читаннях, насолодитися виступами кращих творчих та аматорських колективів Сіверського краю.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

фото районної газети "Сіверський край"
та Департаменту культури і туризму,
національностей та релігій облдержадміністрації