back

Проведення в області технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту потребує прискорення

18-05-2013 | 15:00

Відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту на 2013 рік, затвердженого відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів України, з 14 по 18 травня поточного року в області працювала міжвідомча група з вивчення стану організації заходів та надання методичної допомоги у проведенні технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони). Результати роботи групи та загальний стан проведення в області технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту проаналізовано 18 травня на засіданні обласної комісії з проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони (цивільного захисту) під час селекторної наради, яку провів заступник голови облдержадміністрації Віктор Геращенко.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації В’ячеслав Рига повідомив, що станом на 1 травня 2013 року на території області знаходиться 1192 захисні споруди цивільної оборони (ЦЗ), в тому числі 158 сховищ, 1034 протирадіаційних укриттів. Підлягають технічній інвентаризації захисні споруди, які перебувають: у державній власності – 174, комунальній власності – 541, приватній власності – 463.

Наразі в області проведена технічна інвентаризація 192 захисних споруд цивільної оборони (ЦЗ) як об'єктів нерухомого майна, що становить 16,1% від загальної кількості. Проінвентаризовано 115 захисних споруд ЦО (ЦЗ) об'єктів, які перебувають у комунальній і приватній власності, що складає 11,5% від їх загальної кількості.

Він зупинився на заходах, які вже проведені в області, та окреслив завдання для подальшого негайного виконання.

Начальник відділу організації заходів цивільного захисту управління забезпечення оперативно-рятувальної служби Державної служби України з надзвичайних ситуацій Віталій Фесенко, присутній на нараді, висловив зауваження щодо темпів проведення інвентаризації.

З питання проведення технічної інвентаризації захисних споруд ЦО (ЦЗ) та їх утримання комісією прийнято відповідне рішення. Хід виконання визначених заходів планується розглянути на черговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Підбиваючи підсумки наради, Віктор Геращенко наголосив на неприпустимості формального підходу керівників на місцях до виконання поставлених завдань та необхідності термінового вжиття заходів щодо проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони (цивільного захисту) у встановлені терміни.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації