back

Юрій Павленко та Володимир Хоменко зустрілися з переможцями Всеукраїнських та Міжнародних інтелектуальних змагань у 2012-2013 навчальному році

16-05-2013 | 13:40

В рамках робочої поїздки до Чернігівської області відбулася зустріч Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка та голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка з переможцями та призерами IV етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін та III етапу конкурсу-захисту Малої академії наук України, ХІІ-го Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням, ІІІ-го Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.

У залі облдержадміністрації зібралися представники майбутньої інтелектуальної еліта української нації. 46 переможців здобули для області 47 дипломів Всеукраїнського і Міжнародного рівнів.

«Реалії сьогодення переконливо підтверджують усім відому істину – освічена людина, освічене суспільство є основними рушіями прогресу і розвитку держави.

Як зазначив Президент Україні Віктор Янукович, нині розвиток освіти – наш головний пріоритет. Ми прагнемо, щоб вона відповідала кращим світовим та європейським стандартам.

Тож одним з головних напрямків у роботі обласної держадміністрації залишається турбота про обдаровану і талановиту молодь. Адже саме їй в майбутньому визначати шляхи розвитку вітчизняної науки, економіки, політики, медицини, культури», - наголосив у своєму виступі голова облдержадміністрації Володимир Хоменко.

Основними завданнями розвитку освіти області є забезпечення кожній дитині рівного доступу до якісної освіти, економічних і соціальних гарантій, професійної самореалізації педагогічних працівників, розвитку матеріально-технічної бази закладів освіти.

Керівник області зауважив: облдержадміністрацією докладається чимало зусиль для забезпечення модернізації освітньої галузі області. За період реалізації обласної цільової Програми розвитку дошкільної освіти відкрито 45 закладів.

До першого вересня 2012 року в селищі міського типу Седнів Чернігівського району відкрито Седнівський навчально-виховний комплекс. У жовтні 2012 року введено в експлуатацію сучасне приміщення Новобасанської школи Бобровицького району. Нині будуються ще п’ять навчальних закладів.

Покращується підвіз учнів до місць навчання.

До першого вересня райони отримали 40 шкільних автобусів, що дало змогу охопити організованим підвозом понад 99% потребуючих.

Важливе значення має впровадження в навчальний процес сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Завдяки реалізації обласної Програми вдалося забезпечити близько 80% опорних шкіл області мультимедійними комплексами.

Чернігівщина згуртувала Міжнародне шкільне інтелектуальне юнацтво України, Білорусії, Росії. На новий етап вийшла Міжнародна інтелектуальна гра «Віват, інтелект!», участь в якій сприяє зміцненню дружби між учнівською молоддю трьох слов’янських народів.

Нового змісту набуває робота з юними обдаруваннями у зв’язку з проголошенням 2013 року згідно з Указом Президента України Роком дитячої творчості.

На ІІІ Всеукраїнській виставці дитячої творчості «Країна юних майстрів» гідно представили область гуртківці обласного центру науково-технічної творчості.

Для Глави держави продемонстрував свою трасову модель в дії Богдан Чучуй, призер Чемпіонату України з автотрасового моделювання серед учнівської молоді.

Голова облдержадміністрації Володимир Хоменко привітав юних науковців, програмістів, знавців рідної та іноземної мов, творчих та всебічно розвинених талановитих молодих людей із здобутими перемогами та висловив подяку за працьовитість і наполегливість, проявлені в найголовнішій справі їхнього життя – навчанні.

«Своїми досягненнями ви даєте позитивний приклад ровесникам. Безумовно, ви – це майбутнє України, її віра і надія на кращу долю», - підкреслив очільник області.

Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко зауважив, що усі діти – талановиті та обдаровані, тож завдання дорослих – побачити цю обдарованість та допомогти їй розвинутися, в тому числі і через розширення мережі позашкільних навчальних закладів.

«Кожна дитина незалежно від того, у селі чи в місті вона живе, повинна мати однаковий доступ до якісних послуг – освітніх, послуг охорони здоров’я, інформаційних та будь-яких інших, які допоможуть їй стати успішним громадянином своєї країни.

Це непростий шлях, але я впевнений – реальний», - наголосив Юрій Павленко.

Також Уповноважений Президента України з прав дитини побажав обдарованій молоді Чернігівщині якнайдовше відчувати енергію перемог, вірити у власні сили і не зупинятися на досягнутому.

Переможці Всеукраїнських та Міжнародних інтелектуальних змагань отримали подарунки, а їх вчителі – відзнаки від Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка та голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка.


Прес-служба облдержадміністрації