back

Концепт безбар’єрного маршруту в Олишівській громаді презентували в ОДА

19-05-2025 | 16:00

Сьогодні в облдержадміністрації, в рамках проведення Національного тижня безбар’єрності, обговорили концепт безбар’єрного маршруту, який планують реалізувати в селищі Олишівка Чернігівського району.

«Створення безбар'єрного середовища має бути пріоритетним напрямом роботи кожної громади, райдержадміністрації. Над проєктом з Олишівською громадою ми почали працювати декілька місяців тому і наразі маємо вже розроблений концепт. Такі безбар’єрні середовища мають бути створені в кожному селищі та селі, який є центром громади. Адже ми говоримо не лише про людей з інвалідністю, а й про інші маломобільні групи населення – батьків з візочками, людей старшого віку. Мова про рівний доступ людей до важливих об’єктів інфраструктури», – зауважив Сергій Куреня, в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА.

Загалом безбар’єрний маршрут – це транспортно-пішохідний шлях, який дозволяє всім без винятку самостійно та безперешкодно пересуватися населеним пунктом, користуватися громадським транспортом, отримувати необхідні послуги. Йдеться про архітектурну доступність, пандуси, пониження бордюрів тощо.

«Проєкт дуже важливий та актуальний. Особливо зараз – коли через війну осіб з інвалідністю все більше. Більше того, ми говоримо і про інші маломобільні групи населення, які також повинні мати вільний доступ до потрібних об’єктів інфраструктури населеного пункту. Тому створення безбар’єрних маршрутів має бути в пріоритеті роботи органів державної влади та місцевого самоврядування», – наголосив Іван Ващенко, заступник голови ОДА.

Читати також: На Чернігівщині працюють над створенням безбар’єрних маршрутів

Серед присутніх на нараді – Сергій Малець, Олишівський селищний голова:

«Ми розуміємо, що реалізувати проєкт важко, але потрібно. Адже це – один із кроків до євроінтеграції України. Інклюзивність в Європі на високому рівні. І взагалі у будь-якому проєкті будівництва чи ремонту необхідно враховувати потреби безбар’єрності, щоб будь-хто міг отримати потрібні послуги, а доступ до певного об’єкту не викликав дискомфорту».

Працювали над концептом безбар’єрного маршруту в Олишівці спеціалісти  кафедри технології зварювання та будівництва Національного університету «Чернігівська Політехніка».

Серед розробників – кандидати технічних наук Тімур Ганєєв, завідувач кафедри технології зварювання та будівництва, та Микола Корзаченко, доцент цієї ж кафедри, а також асистент кафедри Ігор Петренко.

«Ми виділили невеликий маршрут – близько 300 м. На цій ділянці виокремлено ті об'єкти, до яких потрібна доступність. Щоб люди могли вільно підійти. Це і будівля сільської ради, і клуб, бібліотека, садочок, церква, магазини, пам'ятник. Проаналізували стан об’єктів, запропоновано доповнити дану ділянку двома пішохідними переходами, облаштувати зупинку громадського транспорту, пандуси тощо», – розповів представник Чернігівської політехніки.

Учасники наради вирішили, що наступний крок у реалізації проєкту – обговорити його з громадськістю.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації