11-12-2024 | 13:23
Сьогодні Чернігівщину з робочим візитом відвідав голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик. На зустрічі в ОВА з представниками дотичних структурних підрозділів облдержадміністрації говорили про реалізацію соціальної політики та пріоритети в роботі на наступний рік.
За словами заступниці голови ОДА Жанни Шерстюк, соціальна сфера на Чернігівщині активно розвивається. Так, в області діють 12 територіальних центрів соціального обслуговування, 37 центрів надання соціальних послуг, 9 центрів життєстійкості,12 закладів стаціонарного догляду обласного підпорядкування, а також працюють надавачі недержавного сектору. Важливе значення має підтримка міжнародних партнерів.
«Треба подумати про те, як посилити реалізацію соціальної політики. Наразі ми змінюємо формат роботи – на застосування комплексного підходу. Наше завдання – не каральна функція, а виявлення системних проблем. Ми хочемо побачити загалом по державі – де нам потрібно щось змінити з нормативами, а де потрібна додаткова фінансова складова», – зауважив Василь Луцик.
Один із прикладів комплексного підходу – перевірка всіх закладів професійно-технічної та передвищої освіти в Україні на дотримання прав дітей-сиріт, яка вже завершилась. За її результатами виявлено, зокрема, недонарахування коштів дітям. Також цього тижня розпочалась перевірка у спецшколах. Найбільш типове порушення – влаштування туди дітей, які не мали б перебувати в таких закладах за медичними показниками.
Розповів очільник Національної соціальної сервісної служби України й про пріоритети на наступний рік. Серед них – аудит об’єктів протидії домашньому насильству з метою визначення оцінки їх ефективності, розвиток послуги підтриманого проживання для ВПО та центрів життєстійкості. Також до кінця року планується затвердити Стратегію розвитку соціальних послуг до 2030 року.
Разом з тим зібрання обговорило проблемні питання. Зокрема, це – плинність кадрів та фінансове забезпечення працівників закладів соціальної сфери, напрацювання механізму контролю за приватними надавачами соціальних послуг та удосконалення механізму надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
«Ключове – налагодити співпрацю. Об’єднання зусиль – це те, що допоможе нам досягти зрушень у такій важливій сфері, аби люди в регіоні відчули, що про них дбають», – наголосив Василь Луцик.
«Наша головна мета – забезпечити якість послуг. В цьому напрямі й рухаємось. Ми регулярно проводимо зустрічі з представниками дотичних структурних підрозділів, а також Головного управління Національної соціальної сервісної служби в області. Збираємось для того, щоб спільно знайти проблеми і вирішити їх», – каже Жанна Шерстюк.
«Ми об’єднані тим, щоб зробити кращим життя людей. Тож співпраця триває на всіх рівнях», – зазначив директор Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області Олег Русін.