back

Органи влади, роботодавці та профспілки продовжать взаємодію у форматі тристоронньої соціально-економічної ради

26-11-2024 | 17:39

Термін дії територіальної угоди про регулювання основних соціально-економічних принципів та трудових відносин продовжено на 2025 рік. Відповідне рішення підтримали члени територіальної тристоронньої соціально-економічної ради на сьогоднішньому засіданні в ОВА за участі першого заступника голови ОДА, співголови ради Костянтина Мегема та голови Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, співголови ради Ігоря Москаленка. Захід модерував голова правління обласного об’єднання організацій роботодавців, генеральний директор ПрАТ «Чернігівавтосервіс», співголова територіальної ради Володимир Козир.

На важливості згаданої угоди наголосив Костянтин Мегем: «Більшість положень територіальної угоди не втратила своєї актуальності. Адже документ узгоджує норми діяльності сторін у сфері забезпечення соціально-економічних гарантій для працівників та роботодавців, а також регулювання виробничих, соціально-економічних та трудових відносин між працівниками та роботодавцями на обласному рівні».

У ході засідання зібрання розглянуло питання, пов’язані з працевлаштуванням громадян та реалізацією грантових державних програм, в тому числі у сфері агропромислового комплексу. Окремо зупинилися на практичних аспектах отримання грантів. Однозначно – громадян треба більше інформувати про особливості участі у грантових ініціативах. Тому потрібно посилити взаємодію наявних структур, зокрема Регіонального фонду підтримки підприємництва в області та служби зайнятості, щоб охопити ширше коло людей. Приміром, не всі отримувачі міжнародних грантів знають, що ці кошти оподатковуються. Відтак люди не подають декларації, що тягне за собою фінансову відповідальність.

Підтримка ветеранського бізнесу – дуже важливо і актуально. Наразі діє державна програма «Власна справа», в межах якої ветерани та члени їхніх родин можуть отримати грант і започаткувати новий або розширити наявний бізнес. На Чернігівщині цього року такою можливістю скористалися 14 осіб. Загальна сума виплачених державою коштів склала близько 6,7 мільйона гривень. У вересні цього року до програми внесені зміни, що значно розширили її можливості. Втім законодавча база досі не унормована, через що нові заявки не приймаються по всій країні. Над розв’язанням проблеми працює Мінекономіки.

До слова, чергова зустріч «Діалог влади та бізнесу» буде присвячена саме підтримці ветеранів. Тож Костянтин Мегем закликав підприємців області активно долучатися до заходу.

Обговорили члени територіальної ради і результативність вступної кампанії 2024 року в частині виконання регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників і фахівців. Так, цьогорічний план виконано на 97 % (а це – 2232 першокурсники). Втім головною проблемою залишається відсутність чіткого механізму залучення дитини до навчання з гарантуванням подальшого працевлаштування. Звісно, практика взаємодії профтехів та роботодавців застосовується, але за окремими спеціальностями.

Зібрання також підтримало звернення, ініційоване головою Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Ігорем Москаленком, до національної тристоронньої соціально-економічної ради щодо недопущення запровадження мораторію на підвищення основних державних стандартів і гарантій відповідно до схваленої КМУ влітку цього року Бюджетної декларації на 2025–2027 роки. Зокрема, передбачається трирічне «замороження» розмірів прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та мінімального посадового окладу у бюджетній сфері на рівні 2024 року. Це, як наголосив Ігор Москаленко, неприпустимо тоді, коли Україна вступила у переговорний процес щодо набрання членства в ЄС, де переважає верховенство права. 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації