14-11-2024 | 16:43
Повідомив про це в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА.
Загалом, за словами спікера, за час реалізації програми по пошкодженому майну в області подано 5213 заяв, з них нараховано компенсацію на 3678 заяв (загалом 311 мільйонів гривень).
Сформовано 672 сертифікати на 955 мільйонів гривень. Вже реалізовано 213 – тобто, за них жителі області придбали квартири, житлові або садові будинки.
Триває кампанія і з розгляду заяв на отримання компенсації для самостійної відбудови – вже подано 238 заяв, з них за 157 – нарахована компенсація на суму 321 мільйони гривень.
Наразі спостерігаються певні затримки у фінансуванні компенсації на відбудову та отримання сертифікатів. Частина громадян, яким за рішеннями комісії мають бути нараховані кошти, ще не отримали їх на рахунки. Сергій Куреня зазначив, що триває врегулювання цього питання, аби люди змогли відбудуватися або придбати за електронний сертифікат житло.
Ще серед питань, озвучених спікером, – отримання виплат на капітальний ремонт.
«Компенсація надається в два етапи. Спочатку особа отримує 70% від загальної суми призначених виплат. Після проведення ремонтних робіт необхідно подати про це повідомлення. Лише після верифікації робіт органами місцевого самоврядування громадянин отримає залишок – 30%»,– зауважив Сергій Куреня.
Не слід забувати і про фінальну верифікацію ремонтних робіт, коли особа використала всю компенсацію і повинна про це повідомити комісію ОМС.
Роман Клименко, завідувач сектору архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства Киїнської сільської ради, наголошує:
«Хто передає цей звіт вчасно, то системою автоматично перевіряється кожна 20-та заявка (5% від загальної кількості заявок)».
Якщо ж особа не подала цей звіт про використання компенсації, то для неї верифікація буде проводитися в обов'язковому порядку.
Стосовно ситуації з виплатами компенсації у Киїнській громаді, то за словами Романа Клименка, по пошкодженому житлу подано 593 заяви, із яких вже погоджено 480. Сформовано 20 сертифікатів на загальну суму понад 42 мільйонів гривень. А також погоджено 8 компенсацій на самостійну відбудову на понад 15 мільйонів гривень.
Сергій Куреня звернув увагу і на ще одне питання, а саме зміну реквізитів. Громадянин повинен мати спеціальний електронний рахунок, на який будуть приходити кошти для відбудови. Якщо до моменту отримання коштів його було змінено – відповідну інформацію треба подати до реєстру. Зробити це можна через ЦНАП або застосунок «Дія».
Важливо, що придбати будівельні матеріали та замовити роботи можна тільки в організаціях – партнерах «єВідновлення». Їх перелік можна знайти на сайті – https://erecovery.diia.gov.ua/.
Одним із таких партнерів програми є підприємець Євгеній Сидоренко, який займається проведенням будівельних і відновлювальних робіт різної складності.
За його словами, головною проблемою є дефіцит професійних кадрів на ринку будівництва.
«Стосовно ремонту пошкодженого житла наразі маємо три об’єкти в процесі і два – в черзі на початок робіт. Звертаються до нас як з Чернігова, так і зі всього регіону», – зауважив спікер та наголосив, що людям потрібно роз’яснювати, що отримана компенсація поширюється як на оплату робіт, так і на купівлю матеріалу.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації