back

День спільнодії «Щоденники стійкості»: понад пів тисячі жителів Чернігівщини доповнили платформу «Ти як?» своїми історіями витримки та сили

13-11-2024 | 17:03

Спецпроєкт «Щоденники стійкості» – це частина комунікаційної кампанії «Ти як? Стійкість?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої Оленою Зеленською, яка реалізується разом із Суспільним Мовленням та Українським Радіо.

До цього онлайн простору кожен охочий може завантажити свою історію стійкості, поділитися думками, переживаннями та надихнутися історіями інших.

Сьогодні, у рамках Дня спільнодії, жителі Чернігівщини доповнювали «Щоденники стійкості» своїми розповідями. Під час заходів, які відбулися в усіх громадах регіону,  ветерани, внутрішньо переміщені особи, студенти, люди похилого віку, представники органів влади, бізнесу та громадськості на власному досвіді переконалися, що терапевтичний метод ословлення своїх переживань допомагає знизити рівень стресу та підтримувати своє ментальне здоров’я.

Зокрема до Дня спільнодії доєдналися здобувачі освіти та викладачі Пенітенціарної академії України.

На заході побували Інна Чистенко, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в області, радниця голови ОДА, та Віра Рогова, консультантка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» із Чернігівської ТГ.

«Записування переживань та думок на папері допомагає нам вивільнити емоційне навантаження, проаналізувати ситуації та знайти правильні рішення. Письмо допомагає краще впоратися з емоційними труднощами. Для масштабування цієї ментальної практики у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої Першою леді України, створено  спецпроєкт  «Щоденника стійкості». Ваша історія стане частиною великої мережі підтримки, адже «Стійкість одного – стійкість мільйонів», – наголосила Інна Чистенко.

Писати, висловлювати свої думки на папері, на переконання Віри Рогової, може бути незвично, але дуже корисно. Це – свого роду самотерапія.

Учасники заходу написали свої історії стійкості та завантажили їх на онлайн платформу «Ти як?».

Ось тільки деякі з них:

«Влітку 2021 року моя родина переїхала в будинок, який знаходився на околиці Чернігова. Ранок 24 лютого ніхто не зможе забути. Пам’ятаю, як мама втратила роботу – головний офіс її компанії розбомбили, старша сестра постійно плакала, а в мене не було сил навіть, щоб поїсти. У березні ми поїхали з будинку, а вже ввечері того ж дня дізналися, що під обстрілами знищено оселю нашого сусіда. Під обстріли потрапив і будинок через дорогу. А мій ліпший друг підірвався на міні. На щастя, залишився живим», – розповідає Дмитро, другокурсник. Пройшовши через такі страшні події, юнак намагається радіти кожному дню.

Також до Дня спільнодії долучилася Корюківщина. Тут у Центрі Життєстійкості психологи, педагогічні працівники, працівники Корюківської публічної бібліотеки та Корюківського районного відділу ГУ ДСНС України в Чернігівській області писали свої історії стійкості.

Такий же захід провели і для працівників «Новгород-Сіверської установи виконання покарань (№31)», де консультант з ментального здоров’я Новгород-Сіверської громади Марина Стихиляс провела тренінг про терапевтичне письмо. Це – практика, під час якої людина в письмовому вигляді ділиться своїми емоціями, переживаннями, ситуаціями, які її турбують, або будь-якими думками, які в неї зараз є.

Історії стійкості писали і в Ніжинському районі. Тут у Просторі дружньому до дитини БФ “Карітас” за ініціативи консультанток Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Тетяни Черненко з Ніжинської ТГ та Наталії Корень з Бахмацької ТГ, зібралися студенти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Ніжинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, члени Молодіжної ради Ніжинської ТГ, педагоги, соціальні працівники БФ “Карітас Чернігів” та активісти Бахмацького молодіжного центру.

Зустріч з фахівцями обласного центру соціальних служб та  ВПО відбулася і в Навчально-тренінговому центрі соціальної роботи. 

Доповнили «Щоденники стійкості» своїми історіями учні та педколектив Голубівської школи Ладанської ТГ,  працівники регіонального телебачення КП ТБ «Прилуки» Прилуцької міської ради, жителі Сухополов'янської ТГ Прилуцького району.

Для Ірини Павлютіної, директорки ТБ «Прилуки», стійкість – це сила кожного боротися з викликами сьогодення і залишатися вірним своїм цілям.

Валентина Мазуренко, директорка Голубівської школи Ладанська ТГ, переконана, що стійкість – це здатність у будь-який ситуації знайти вихід. 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації