01-11-2024 | 15:45
Чергова зустріч «Діалог влади та бізнесу» відбулась сьогодні у змішаному форматі. Близько 80 учасників, серед яких представники бізнесу і громад, доєдналися онлайн. Цього разу говорили про зміни податкового законодавства.
«Питання взаємодії з податковою не обмежується виключно податковим законодавством. Важливо, що сьогодні є можливість спільно обговорити питання, які хвилюють бізнес», – зауважив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Про основні аспекти змін, які відбуваються у податковому законодавстві, розповіла в.о. начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Тетяна Рубан. Так, передбачається зменшення кількості державних податкових інспекцій. Наразі в області їх 22. Згідно з вимогами законодавства, до кінця року інспекцій має залишитись 5 – по одній у кожному районі.
«Зараз ми напрацьовуємо варіанти оптимізації та організації роботи на таких великих базових інспекціях з урахуванням всіх вимог та адмінпослуг, які ми надаємо населенню, бізнесу, громадам», – зазначила Тетяна Рубан та запропонувала громадам спільно обговорити механізм надання адмінпослуг на місцях.
Зазначимо, що дозволяється створювати точки доступу в менших інспекціях. Також розглядається варіант роботи виїзних бригад, які будуть надавати послуги в ТГ.
Ще одне важливе питання – підвищення розміру військового збору до 5 %.
Серед нововведень – закон про так званий «Клуб білого бізнесу», відповідно до якого ДПСУ визначить платників податків, які підпадають під критерії доброчесності. Тут будуть враховані такі основні показники, як сплата податків та належний рівень заробітної плати.
За словами Тетяни Рубан, перші переліки по області планують отримати вже наприкінці листопада. Відповідні повідомлення надійдуть платникам податків в електронний кабінет.
Для тих, хто потрапить до переліку, передбачаються певні пільги. Зокрема, за кожним платником податків буде закріплений комплаєнс-менеджер – консультант, який буде допомагати методологічно та практично.
Серед іншого зібрання обговорило стягнення заборгованості боржників у громадах, призупинення податкових накладних, рівень середньої заробітної плати, процес оподаткування зарплат задля виведення їх з тіні.
Громадськість стурбували можливі зміни до програми «Доступні кредити 5-7-9%» у частині припинення надання державної підтримки за діючими кредитними договорами суб’єктів підприємництва, які за останні три роки отримали державну допомогу у понад 200 тисяч євро. Звернення щодо підтримки підприємців у цьому питанні до начальника ОВА від коаліції «Сіверщина», громадських організацій, Чернігівської регіональної торгово-промислової палати передали під час зустрічі.
Регіональна платформа для комунікації бізнесу і влади заснована за ініціативи Президента Володимира Зеленського і працює в рамках Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.