31-10-2024 | 13:18
29 жовтня у Києві шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» представила результати дослідження викликів, що впливають на ефективність роботи ЦНАПів в Україні та Києві.
В опитуванні, проведеному програмою Polaris у співпраці з Всеукраїнською асоціацією ОТГ, взяли участь 400 працівників ЦНАПів з 22 областей України. До обговорення долучилися керівники ЦНАПів, працівники ОМС, ОВА, народні депутати, а також фахівці з Міністерства цифрової трансформації, Міністерства юстиції, Міністерства ветеранів, Міністерства розвитку громад та територій України та інших центральних органів влади.
Серед учасників – керівниця ЦНАПу Бобровицької міської ради Ольга Шилко. Змішаний формат події дозволив долучитися в онлайн-форматі представникам громад Чернігівщини та Департаменту економічного розвитку ОДА.
З-поміж результатів досліджень можна виділити наступні дані:
На заході окремо закцентували на потребах персоналу у навчанні та методологічній підтримці. Експерти наголосили на важливості залучення фахівців центральних органів виконавчої влади до проведення тренінгів і навчань. Найактуальнішими темами наразі визначено інтеграцію адміністративних послуг соціального характеру (АПСХ), ветеранських послуг в ЦНАП, ведення реєстрів та обмін досвідом (застосування найкращих практик у роботі ЦНАПів).
Довідково: програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» (2024-2028) фінансується урядом Швеції через Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку Sida і реалізується SALAR International.
За повідомленням Департаменту економічного розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації,
шведсько-української Програми Polaris