back

Підбито підсумки оздоровлення та відпочинку дітей у 2011 році

20-12-2011 | 16:15

На розширеному засіданні обласної міжвідомчої комісії з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей і учнівської молоді, яке 20 грудня провів заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко, підбили підсумки оздоровлення дітей влітку 2011 року. В нараді взяли участь заступники голів з гуманітарних питань райдержадміністрацій та міськвиконкомів, начальники районних відділів у справах сім’ї та спорту, освіти, головні лікарі центральних районних та міських лікарень, керівники дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області.

Відкриваючи засідання, Віктор Тканко зазначив: «Поширеність захворюваності дітей на Чернігівщині зростає і становить 2233,5 на 1000 дитячого населення. Ці красномовні цифри говорять про те, що поліпшення здоров’я дітей має бути одним із найголовніших пріоритетів».

«Особливо гостро стоїть питання забезпечення реалізації прав дітей на відпочинок та оздоровлення, впровадження нових підходів до організації оздоровчого і відпочинкового процесів, забезпечення високого рівня безпеки життя і здоров’я дітей, розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку», - наголосив він.

Також Віктор Тканко повідомив, що Президент України Віктор Янукович поставив для області невідкладне завдання щодо створення цілорічного закладу оздоровлення для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Такий заклад має розпочати роботу у 2012 році.

Начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Оксана Сердюк поінформувала присутніх про підсумки оздоровчої кампанії 2011 року. Зокрема, вона відмітила, що в області за даними статистики налічується 94тис.397 дітей віком від 7 до 16 років. Оздоровленням та відпочинком влітку 2011 року було забезпечено 56 тис.675 дітей, що склало 60% і перевищило показники минулого року на 7,7 % (в 2010 році – 52,3%). В загальноукраїнському «заліку» область посіла 13 місце при загальноукраїнському показнику надання послуг – 63 %.

Найкращі показники оздоровчих та відпочинкових послуг у Варвинському районі та м. Прилуки (понад 70%), Талалаївському і Прилуцькому районах (понад 65%).

Порівнюючи результати оздоровчої кампанії минулого року, Оксана Сердюк відмітила збільшення не лише відсотку, але й кількості дітей, охоплених послугами оздоровлення та відпочинку, – 56 тис.675 дітей проти 51тис.453 дітей у 2010 році.

Оздоровчі послуги отримали 21тис. 004 дитини, що становить 22,2% від загальної кількості дітей. У 2010 році цей показник був 14,2%.

За її словами, позитивні результати було досягнуті завдяки перерозподілу коштів місцевих бюджетів на забезпечення позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, збільшення кількості закладів оздоровлення та відпочинку шляхом відкриття 1 нового позаміського закладу у Талалаївському районі, відновлення роботи 2 закладів після проведення капітальних ремонтів у Прилуцькому районі та м. Чернігові, збільшенням кількості змін та завантаженості закладів (у порівнянні з минулим роком) у Варвинському, Коропському, Новгород-Сіверському та Щорському районах.

Серед районів та міст області найвищий рівень охоплення дітей оздоровчими послугами у Варвинському районі, м. Чернігові, Щорському районі.

Цього року оздоровчими та відпочинковими послугами було забезпечено:

99% дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування;

52% дітей-інвалідів (849 осіб), що на 5% більше, ніж 2010 року;

36 % дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (4166 осіб), що більше на 12%;

95% дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків (19 осіб), що більше на 36%;

50% дітей, які перебувають на диспансерному обліку (16248 осіб), що більше на 6%.

В області виконано вимоги охоплення оздоровчими та відпочинковими послугами дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей - 81,2% (7994 осіб), що на 9,5% більше, ніж 2010 року.

Позитивом, є те, що на Чернігівщині продовжується робота щодо розширення мережі закладів оздоровлення та відпочинку. Після проведення капітального ремонту планується відновлення у 2012 році роботи позашкільного закладу оздоровлення та відпочинку «Юний турист» с. Количівка, Чернігівського району. У перспективі - відновлення роботи дитячого санаторію «Тростянець».

Також Оксана Сердюк зауважила, що при всіх досягненнях, які спільними зусиллями отримані у 2011 році, є дуже багато проблемних питань, які необхідно проаналізувати і вирішувати вже зараз.

Під час засідання було також заслухано інформацію представників санітарно-епідеміологічної станції області, управлінь освіти, праці та соціального захисту населення, охорони здоров’я ОДА, відділення Фонду соціального страхування, заступників голів Козелецької та Талалаївської РДА, які більш детально зупинилися на проблемних питаннях, що виникали під час організації та проведення оздоровчої кампанії 2011 року.

Підсумовуючи результати наради, Віктор Тканко зазначив, що важливим на сьогодні залишається питання координації зусиль всіх відповідних структур для вирішення існуючих проблем у сфері оздоровлення і відпочинку дітей та проведення оздоровчої кампанії 2012 року на належному рівні.

За результатами засідання готуються відповідні протокольні доручення.

Управління у справах преси
та інформації облдержадміністрації