back

Про екологічне виховання в області – на брифінгу в медіацентрі ОВА

28-10-2024 | 10:57

«Екологічне виховання – це важлива складова у збереженні довкілля. Адже його превентивна функція стоїть на заваді багатьох негараздів, пов’язаних з навколишнім природним середовищем. Загалом йдеться про систематичний цілеспрямований вплив на людину на всіх етапах її життя, зокрема на її почуття і погляди в процесі формування моральної поведінки суспільства в природному середовищі», – розповіла начальниця відділу природоохоронних програм та адміністративної роботи Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Олена Легейда на брифінгу, що днями відбувся в медіацентрі Чернігівської ОВА.

Серед основних завдань екологічного виховання – підвищення екологічної свідомості, формування екологічної культури та екозвичок, прищеплення дбайливого ставлення до природи, розвиток екологічної освіти.

Екологічним вихованням в області займається не тільки профільний департамент. До роботи залучені й інші структурні підрозділи ОВА, природні парки, освітньо-виховні заклади, виші, Обласна станція юних натуралістів, громадські природоохоронні організації, екоактивісти тощо.

За словами спікерки, упродовж останніх років напрацьовані дієві форми роботи з екологічного виховання: різноманітні природоохоронні акції, екологічні конкурси, екофестивалі, круглі столи, флешмоби, соціальні проєкти, тематичні інформаційні кампанії та інше.

У межах підвищення екологічної культури населення Департамент екології та природних ресурсів ОДА спільно з комунальними закладами РЛП «Ялівщина» і РЛП «Міжрічинський» на постійній основі організовує природоохоронні акції зі збереження біорізноманіття, озеленення, прибирання, видалення амброзії тощо. Так, цього року в обласному центрі проведено понад 10 таких заходів, переважно на території Ялівщини.

Наймасштабніша толока цьогоріч відбулася в усіх населених пунктах області до Всесвітнього дня прибирання, ініційованого громадською організацією Let’s do it Ukraine.

Читати також: Всесвітній день прибирання 2024: Чернігівщина у трійці лідерів

Олена Легейда навела приклади екологічних конкурсів, які досить популярні серед дітей та молоді Чернігівщини, – «Збережи енергію – допоможи довкіллю» та «Одна планета – одне майбутнє».

«У 2024 році переможцями та призерами всеукраїнських та обласних конкурсів стали більш ніж 1100 здобувачів освіти. 130 з них здобули перше місце на всеукраїнських конкурсах. Це значне досягнення, адже тут є і практична природоохоронна робота, і написання дослідницьких робіт. Беручи участь у подібних конкурсах, діти не тільки знайомляться з наявними проблемами, а й долучаються до їх розв’язання», – зазначила директорка Чернігівської обласної станції юних натуралістів Людмила Трегубова.

До речі, названий заклад – координатор проведення масових заходів еколого-натуралістичного напряму в регіоні. Тут працює консалтингова служба, мета  якої – надання конкретної методичної допомоги педагогам області.

Про заходи на Чернігівщині, організовані та проведені в напрямі екологічного виховання, та діяльність Обласної станції юних натуралістів – у відео:

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації