back

Освіта і бізнес: на Прилуччині будують укриття та інвестують у розвиток агросектору

18-10-2024 | 10:24

Капітальний ремонт укриттів у ліцеях та робота аграрного бізнесу – чим живуть громади на Прилуччині дивився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Зокрема, очільник ОВА оглянув укриття в двох навчальних закладах.

«Обидва ліцеї працюють очно, що дуже важливо. Це питання не лише якісної освіти, але і соціалізації», - наголосив В’ячеслав Чаус.

У Линовицькому ліцеї - 273 учні, 100 із них підвозять до навчального закладу. Є укриття, що розраховане на 1550 осіб. Протягом останніх двох років на його ремонт витратили понад 6 мільйонів гривень - це кошти державної субвенції, місцевого бюджету та донорів – мова про швейцарсько-український проєкт DECIDE. Тут облаштували санітарні кімнати, освітній хаб, кімнату для медичної сестри, а за грантові кошти обладнали тренажерний зал. В укритті є запас ліків і води. Тут тепло і немає вологи.

Директорка ліцею Наталія Силенко говорить, що намагаються залучати кошти міжнародних донорів. Так вдалося відремонтувати укриття. У планах – вибороти грант на ремонт харчоблоку.

У Журавському ліцеї навчається 221 учень. 17 дітей підвозять. Цьогоріч придбали шкільний автобус на умовах співфінансування: 2,7 мільйонів гривень - кошти державної субвенції, 700 тисяч гривень - місцевого бюджету. У процесі - ремонт харчоблоку. Цьогоріч відремонтували частину укриття, яке розраховане на 700 осіб. Є освітній та цифровий хаби, кімната медика, ігрові. Укриття інклюзивне. Капітальний ремон вартував 2,9 мільйонів гривень. Залучали донорів, частину профінансували з місцевого бюджету.

«У нашому укритті діти мають можливість навчатися. Площі дозволяють. Загальна площа укриття 882 м2. Частина реконструйована коштом швейцарсько-українського проєкту DECIDE. Загалом сховище поділене на зони і кожен клас має своє місце. Тому ми продовжуємо навчальний процес навіть під час повітряних тривог», - зазначає директор навчального закладу Михайло Момот.

«Сьогодні, під час повітряної тривоги, діти вкотре спускалися в укриття. Ворог продовжує тероризувати всю Україну. Тому ми повинні зробити максимум, щоб навчання дітей було безпечним. Працюємо», - наголосив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Під час візиту на Прилуччину очільник ОВА відвідав підприємство «Батуринський Гетьман МК», де вирощують зернові та бобові культури, насіння олійних культур. Нині в обробітку - 650 гектарів землі. Щороку площі збільшуються. Під урожай 2024 року посіяли озиму пшеницю, овес, кукурудзу, ячмінь і сою.

Тут постійно нарощують потужності. У 2022-му власним коштом збудували дільницю для сушки та зберігання зерна, що вартувала 9 мільйонів гривень.

«Вдячний кожному аграрію і кожному підприємцю, хто продовжує працювати на Чернігівщині», - акцентував В’ячеслав Чаус.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації