02-10-2024 | 14:50
Тренінги, майстер-класи, інтерактиви, лекції, техніки самодопомоги та профконсультаційні зустрічі об’єднали днями понад 700 юнаків та дівчат зі всього регіону.
Онлайн та офлайн заходи відбулися в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською, щоб поінформувати учнівську і студентську молодь про наявні послуги і сервіси, пов’язані з підтримкою психічного здоров’я.
Приміром, студентство Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права (ЧІІБіП) та «Чернігівської політехніки» відпрацювало практики надання першої психологічної допомоги. Допомагала їм в цьому консультантка з ментального здоров’я Прилуцької громади Олена Шевцова, яка також ознайомила присутніх з матеріалами сайту «Ти як» як з дорожньою картою психічного здоров’я.
Зі студентами-магістрантами цих вишів поспілкувалася й Інна Чистенко, радниця голови ОДА, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в області. Під час «круглого» столу у форматі «запитання-відповіді» вона разом з молоддю виокремила основні виклики, з якими стикаються фахівці, які підтримують психологічне, психічне здоров’я, надають соціальну та медичну допомогу тощо.
«Ментальне здоров’я людини настільки ж потребує уваги, як і фізичне. Культура піклування про ментальне здоров’я (особливо, що стосується звернень за психологічною допомогою) в Україні формується. День спільнодії – це відповідь на запитання про внутрішні і зовнішні ресурси, які можна використовувати для підтримки ментального здоровʼя», – наголосила Інна Чистенко.
До Дня спільнодії активно долучилися заклади середньої освіти Бахмача, Козелеччини, Корюківської громади. Там учнівська молодь вчилася на практиці використовувати навички самодопомоги. А також прослухала профорієнтаційну презентацію від Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права, «Чернігівського колегіуму», Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, Військового інституту танкових військ, Харківського та Київського політехнічних інститутів.
Тренінг «Шлях до себе» відбувся в Новгород-Сіверському фаховому медичному коледжі. Консультантка громади з ментального здоров’я, психологиня Марина Стихиляс вчила студентів навикам освоєння загальних технік пізнання себе, вмінню зняття емоційного напруження.
А в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя консультантка Тетяна Черненко провела лекцію про ментальне здоров’я та ефективні техніки його збереження і відновлення.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації