12-09-2024 | 16:52
Плани щодо реалізації майбутніх проєктів у галузі професійно-технічної освіти та соціального захисту на Чернігівщині обговорили сьогодні представники французького агентства міжнародного технічного співробітництва Expertise France, бельгійської Агенції співробітництва в галузі розвитку ENABEL разом з заступницею голови облдержадміністрації Жанною Шерстюк та представниками профільних департаментів ОДА. Зустріч відбулась у межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.
Чернігівщина унікальна тим, що має одну з найбільших в Україні територій, разом з тим щільність населення в області – одна з найменших. Це зумовлює необхідність утримувати більшу мережу закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту тощо.
«Хочу подякувати Expertise France та агенції Enabel за те, що Чернігівщина стала головним фокусом їх роботи в Україні. Це дуже важливо для нас та наших громад. Особливо зараз, коли фінансових можливостей стало значно менше, – зазначила Жанна Шерстюк. – Саме ці два напрямки – соціальна послуга та професійно-технічна освіта – про людський капітал, про те чи будуть люди на Чернігівщині. Хочу запевнити, що ми дуже зацікавлені у співпраці та готові включатися в проєкти, які будуть вибрані».
«Ми тут для того, щоб з’ясувати ваші потреби та інтегрувати їх у наші проєкти, а також визначити, як краще їх втілити», – каже керівниця відділу професійного навчання, інтеграції та працевлаштування Expertise France Віолен Ґаґне.
Актуальною наразі є комплексна послуга з формування життєстійкості, яка передбачає опанування навичок зниження рівня стресу і тривожності, самодопомоги і першої психологічної допомоги близьким. Надається вона особам, які знаходяться у складних життєвих обставинах, належать до вразливих груп населення, а також членам сімей загиблих захисників, ветеранам, ВПО тощо.
До проєкту зі створення центрів життєстійкості вже долучилися 9 громад області.
«Наше головне завдання – збільшення кількості таких центрів в громадах. Досвід показав, що потреба в індивідуальних заняттях з психологами та фахівцями із соціальної роботи тільки збільшується», – наголосила Жанна Шерстюк.
Також учасники зібрання обговорили можливості допомоги освітньому сектору. Зокрема, підтримку закладів профтехосвіти, створення навчально-практичних центрів сучасної професійно-технічної освіти, розвиток освітніх програм за напрямом будівництва тощо.
«Дуже приємно, що у нас є можливість створювати певні синергії з Expertise France. Адже деякі напрямки в наших програмах перетинаються. Ми зустрічаємось з представниками влади, відвідуємо навчальні заклади для того, щоб побачити рівень розвитку професійної освіти та ринку праці, а також зрозуміти, чим ми можемо бути корисними», – зауважила експертка ENABEL в Україні з питань освіти та розвитку навичок Олександра Бородієнко.
Читати також: Чернігівщина та Бельгія задокументували партнерські відносини
Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.