06-09-2024 | 13:39
Коли діти втрачають батьків, вони втрачають основну опору в житті.
Кожній дитині потрібна родина. Близькі родичі можуть в першу чергу стати опікунами чи піклувальниками дитини, яка осиротіла або втратила батьківську опіку.
Опіка оформлюється над дитиною, яка ще не досягла 14-ти років. А піклування встановлюється над дітьми з 14-ти до 18-ти років.
Подати заяву для того, щоб стати опікуном / піклувальником, можна через вебпортал Дія.
Щоб подати заяву на кандидатство в опікуни чи піклувальники онлайн, робимо такі кроки:
Заповнюємо дані про:
Перевірка даних у реєстрах займе близько 15 хвилин. Коли витяги з реєстрів будуть готові, прийде сповіщення в «Дії» і лист на пошту — можна продовжувати.
Після підтвердження даних — продовжуємо заповнення онлайн-форми та вносимо інформацію про членів сім'ї, що проживають разом із заявником. Відомості з реєстрів підтягуються автоматично. Якщо деяких бракує, додаємо до заяви фото / скан копії документів.
Важливо — система попросить підвантажити копію висновку про стан здоров’я та довідку від психіатра, які потрібно підготувати заздалегідь.
Підписуємо електронним підписом та відправляємо.
Подружжя, яке бажає прийняти дитину на виховання, подає спільну заяву, яку підписують удвох (посилання прийде на електронну пошту).
Служба у справах дітей перевірить документи й обстежить ваші житлово-побутові умови протягом 5 днів.
Перелік документів для подачі заяви на встановлення опіки чи піклування офлайн на період воєнного стану спрощений. Їхній список є тут: https://bit.ly/4cAtjl5
Багаторівневий процес оформлення опіки над дитиною описаний тут: https://bit.ly/4e7ZsBv
Проєкт реалізовано завдяки ініціативі Радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, Міністерства соціальної політики України та Міністерства цифрової трансформації України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Швеції у межах «Проєкту підтримки Дія».
Міністерство соціальної політики України