16-08-2024 | 15:03
Психічний стан людини такий же важливий, як і фізичний, тому турбота про ментальне здоров’я має перетворитися для кожного з нас на щоденну звичку. Водночас питання психологічної підтримки не повинне зосереджуватися лише на галузі охорони здоров’я. Приміром, у Корюківському районі умовно виділили шість напрямів.
«Всеукраїнська програма підтримки ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді Оленою Зеленською, охоплює не лише медичну сферу. Ми виділяємо шість блоків, де можна отримати відповідну допомогу. Це заклади охорони здоров’я, культури, освіти, громадські організації, волонтерські осередки та центри реабілітації», – розповіла сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА заступниця голови Корюківської РДА Юлія Сита.
На сьогодні у Корюківському районі понад 30 сімейних лікарів та педіатрів, 10 медсестер пройшли навчання, що допомагають виявити проблеми розладу психоемоційного стану на первинному огляді, більш ніж 200 педагогів – додаткові курси підвищення кваліфікації з психології та питань підтримки ментального здоров’я. Крім того, Корюківська громада – одна з шести в області, де почали працювати консультанти з ментального здоров’я, наближаючи відповідні послуги до людей, які дійсно їх потребують.
Одна з таких категорій – діти. При цьому різна вікова категорія потребує відмінних підходів. На практиці виявляється, що найстійкішими є дошкільнята.
«Який би віковий період ми не розглядали, у будь-якому випадку посттравматичний синдром, надмірна тривожність, всі ці девіації поведінки можуть і, скоріш за все, будуть проявлятися у дітей, тому що війна – це травматична подія, яка залишає свій слід. Але все залежить від дорослого, який поруч. Тому наша робота направлена на формування стресостійкості як у дітей, так і дорослих, працюючи у ланцюжку «діти–батьки–педагоги»: коли поруч з дитиною є дорослий, якому вона довіряє, тобто є для неї безпечним середовищем, це значно збільшує ефективність роботи», – поділилася дитячий психолог корюківського дитсадочка “Веселка” Лариса Процел, зазначивши, що в закладі проводяться спільні тренінги з батьками, арттерапевтичні ігри.
Варто зазначити, що у громадах Корюківського району все популярнішою локацією стає арткімната, відкриваються центри життєстійкості, де можна буде отримати психосоціальну допомогу.
Детальніше – у наступному відео:
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації