back

Надія Бігун про нові можливості для бізнесу Чернігівщини: кешбек для підприємців та покупців

14-08-2024 | 18:03

З вересня в Україні запрацює програма, яка має на меті як допомогу населенню, так і підтримку бізнесу та стимулювання попиту на українські товари. Йдеться про компенсацію споживачу за купівлю товарів вітчизняного виробництва.

Ініціативу в рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні» ще в лютому анонсував Володимир Зеленський.

Як буде працювати програма розповіла сьогодні на зустрічі з представниками торгівлі Чернігівщини заступниця Міністра економіки України Надія Бігун, перебуваючи з робочою поїздкою в регіоні.

«Ми зацікавлені в тому, щоб внутрішнє виробництво зростало. Тому що тоді відбувається розвиток і відновлення економіки. А це податки і робочі місця. Міністерство провело дослідження: коли купуєш імпортні товари та власного виробництва, то в другому випадку приблизно 40% від вартості повертається в економіку України», – зауважила Надія Бігун.

Споживач, купуючи товари вітчизняного виробництва, отримає назад 10% від вартості товару. Для цього необхідно мати банківську картку (можна декілька), в додатку чи, звернувшись до відділення, оформити заявку на участь цієї карти у програмі. Інформація по транзакціям буде надходити до «Дії». Учаснику програми також відкриють спеціальний рахунок у банку, на який зараховуватиметься кешбек. Протягом місяця – нарахування коштів. Їх виплата відбудеться на наступний місяць до 20 числа. Максимальна сума – 3 тисячі гривень. Важливо, що гроші можна використати тільки на послуги: комунальні, медичні, транспортні тощо.

«Одна із основних ідей програми – підтримка населення. Наприклад, дати можливість оплатити комунальні послуги тощо», – наголосила Надія Бігун.

Кешбек можна отримати за всі категорії товарів, які зроблені в державі. До таких відносяться і ті, де виробник зазначає, що адреса виробничої потужності – Україна.

Учасником програми може стати будь-який український виробник та продавець, який працює за загальною системою оподаткування, зареєструвавшись в «Дії».

До речі, торговець повинен в програмному забезпеченні РРО забезпечити, щоб в чек вкладався штрих-код товару. Програма працюватиме безготівково, тільки за наявності фіскального чеку.

«Ми показуємо, що можемо продовжувати працювати і в блекаути, і в війну. «Зроблено в Україні» – це зроблено сміливими людьми, зроблено з креативом, інноваційно», – акцентувала заступниця Міністра економіки України.

 

Підприємці ж піднімали питання оподаткування малого бізнесу, участь у грантових програмах, пільгове кредитування тощо. 

Принагідно, у рамках робочої поїздки Надія Бігун та Тарас Висоцький в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України відвідали підприємство, яке є учасником програми компенсації 25% вартості української сільськогосподарської техніки та обладнання.

ТОВ виготовляє обладнання для харчової промисловості, поставляє його на заводи з переробки рослинних олій в Україні та до країн Євросоюзу. З початку повномасштабного вторгнення підприємство зазнало значних руйнувань виробничих приміщень, обладнання та продукції.

Наразі виробництво відновлене, втім взнаки дається порушена логістика та дефіцит кадрів. 

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації