03-04-2013 | 14:25
3 квітня голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко ознайомився з роботою Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України.
Під час візиту керівник області оглянув національну колекцію корисних ґрунтових мікроорганізмів, відвідав лабораторію пробіотиків, поспілкувався з керівництвом та працівниками установи.
В ході розмови, зокрема, розглядалося питання широкого використання напрацювань інституту для подальшого розвитку тваринницької та рослинницької галузей Чернігівщини.
Довідка. Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН – наукова установа, яка координує, організовує і проводить наукові дослідження в галузі сільськогосподарської мікробіології; сприяє впровадженню їхніх результатів у виробництво; координує профільні наукові дослідження наукових установ держави.
Інститут є головною установою з виконання Програми наукових досліджень НААН «Сільськогосподарська мікробіологія», в рамках якої проводять дослідження 15 наукових установ Національної академії аграрних наук України.
Науковцями Інституту створено унікальні колекції ризобій бобових і асоціативних ризобактерій основних сільськогосподарських культур, більше 10 мікробних препаратів для підвищення врожайності сільськогосподарських культур та захисту від шкідників і хвороб, діагностичні сироватки до патогенних вірусів, набори діагностикумів хвороб свиней і вакцина проти ензоотичного енцефаломієліту (хвороби Тешена) свиней, пробіотичні препарати для тваринництва, родентицидний біологічний препарат Антимишин для боротьби зі шкодочинними гризунами на сільськогосподарських угіддях, технологія отримання оздоровленого від вірусів насіннєвого матеріалу картоплі.
Наукові розробки Інституту впроваджено в багатьох агроформуваннях України і за її межами. Зокрема, за останні п’ять років мікробні препарати, створені в Інституті, впроваджено на площі більше 400 тис. га.
При установі діє єдина в Україні Колекція корисних ґрунтових мікроорганізмів, яка у 2002 році постановою Кабінету Міністрів України внесена до реєстру наукових об’єктів, що становлять Національне надбання України. Функціонує колекція вірусів картоплі, колекція сортів картоплі, оздоровленої біотехнологічними методами, колекція штамів ентеровірусів свиней.