back

Національно-патріотичне виховання – спільна справа влади та громадськості

10-07-2024 | 16:03

Національно-патріотичне виховання – важлива складова безпеки України, що нерозривно пов’язана з історією нашої держави. У цьому переконана активна громадськість області, яка, об’єднавшись у громадську спілку «Центр громадських ініціатив «Єдність», працює над створенням осередку, де можна було б ознайомитися із зародженням та розвитком національно-визвольного руху на Чернігівщині.

Таким місцем може стати музей імені нашого видатного земляка Левка Лук’яненка – Героя України, дисидента, одного з співзасновників Української гельсінської групи, народного депутата Верховної Ради чотирьох скликань, автора Акту проголошення незалежності України.

Над ініціативою ЦГІ «Єдність» працює з 2018 року, формуючи насамперед музейну колекцію. Тут значну роль відіграв обласний конкурс «Створення презентаційних матеріалів про діяльність славетного земляка Чернігівщини – Героя України Левка Лук’яненка», проведений цього року спільно з Чернігівською ОДА. Організатори таким чином планували поглибити обізнаність та інтерес як до діяльності Левка Лук’яненка, так і до його літературної спадщини, особливо – до творів, написаних у камері смертників, тюрмах та на засланні в часи радянського переслідування борців за незалежність України.

Презентацію отриманих конкурсних робіт та подальше вшанування пам’яті Левка Лук’яненка обговорили сьогодні на засіданні узгоджувальної ради названої громадської спілки за участі заступника голови ОДА Івана Ващенка.

Директорка громадської спілки Ніна Пономаренко переконана: громадськість і влада мають тісно співпрацювати над реалізацією в області Стратегії національно-патріотичного виховання. Для цього потрібно намітити подальші спільні кроки та визначитися з форматом співпраці, адже активна громадськість має певні ініціативи та бачення.

Зі свого боку, Іван Ващенко зазначив, що облдержадміністрація завжди відкрита до конструктивної співпраці. Майданчиком для взаємодії може слугувати Координаційна рада з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при ОДА. До її роботи заступник голови ОДА закликав долучитися всіх охочих. Для цього потрібно звернутися до Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА, що координує відповідний напрям.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації