back

Уряд спільно з ЮНІСЕФ запровадив додаткову фінансову допомогу для родин з дітьми з вразливих категорій, які евакуюються з Харківщини і Сумщини

10-06-2024 | 09:00

Через постійні обстріли та бомбардування прифронтових територій Сумщини і Харківщини, місцева влада евакуює мешканців цих регіонів. Тисячі українців змушені покидати свої домівки, роботу і виїжджати у більш безпечні регіони.

З найбільшими труднощами і морального, і фінансового характеру стикаються сім'ї з вразливих категорій, тобто ті, які мають у складі дітей чи осіб з інвалідністю, є багатодітними,  малозабезпеченими.

Щоб дати їм підтримку у такий складний період, Уряд і Мінсоцполітики працюють над пошуком додаткових джерел фінансування, в тому числі – за рахунок міжнародних партнерів.

Минулого місяця Уряд прийняв рішення, яке дозволить реалізувати спільний проєкт Мінсоцполітики та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), спрямований на екстрену додаткову підтримку таких родин.

Відтак, сім’ї з вразливих категорій, які мають обовʼязково евакуюватися з прифронтових громад Харківської і Сумської областей, після евакуації отримають виплату у розмірі 10800 грн на одну особу в родині. До прикладу, багатодітна малозабезпечена сім’я з 5 осіб, яка буде евакуйована з Сумської чи Харківської областей,  отримає 54 000 грн додаткової грошової допомоги.

«Координація дій держави і міжнародних партнерів для надання допомоги громадянам України, дає можливість підтримати тисячі українців, які її так потребують. Щиро дякую нашим партнерам у ЮНІСЕФ за те, що ви стоїте поруч із громадянами України у критичних для країни викликах», – зазначила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Виплати будуть здійснюватись таким категоріям сімей з дітьми, які з 1 травня 2024 р. підлягають обов’язковій евакуації, а до евакуації проживали на території Сумщини і Харківщини та належали до однієї чи кількох таких категорій (отримували відповідні виплати від Мінсоцполітики):

- у складі сім'ї є особа або дитина з інвалідністю до 18 років;

- сім'я є багатодітною з дітьми до 18 років;

- дітей виховує одинока мати/одинокий батько;

- сім’я з дітьми  віком до 18 років  є малозабезпеченою.

«Доки триває війна, тисячі сімей потребують негайної допомоги, щоб мати змогу забезпечити дітей усім необхідним. Це критично для вразливих сімей із дітьми, яких сьогодні евакуюють із прифронтових громад Харківської та Сумської областей. Дуже важливо, щоб ці родини мали всі  засоби, необхідні для подолання важких випробувань, що їх спіткали. Ми в ЮНІСЕФ продовжуємо працювати разом з урядом України з надання цієї життєво важливої підтримки», – зазначив Мунір Мамедзаде, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Додаткова фінансова допомога надаватиметься одноразово. Тривалість виплат залежатиме від бюджету програми.

Якщо родина евакуюється засобами, організованими ОВА, додатково звертатись для отримання такої допомоги не потрібно, виплату буде здійснено автоматично.

Якщо в межах обовʼязкової евакуації люди виїжджають в безпечніше місце самостійно, після евакуації необхідно звертатися до найближчого управління соціального захисту в громаді, до якої переїхали, із заявою щодо виплати відповідної допомоги.

Кошти одноразової грошової допомоги зараховуватимуться на рахунок одного з членів сім’ї-отримувача допомоги. Також кошти можна буде одержати через Укрпошту.

За повідомленням Міністерства соціальної політики України