back

Чернігівщина та Київщина у фокусі уваги для бельгійської Агенції ENABEL

21-05-2024 | 14:43

Агенція планує найближчим часом відкрити представництво в Україні та вже формує перелік проєктів до реалізації.

Як спільними зусиллями втілити їх в життя на Чернігівщині, представники організації обговорили сьогодні з командою ОВА.

Актуалізував потреби регіону для іноземних гостей В’ячеслав Чаус, начальник ОВА:

«Відновлення житла, будівництво укриттів, розмінування, постраждалий бізнес – проблеми, які ми маємо вирішувати у співпраці, двосторонньою взаємодією».

Та додав, що для організації саме такого якісного партнерства в регіоні діє ініціатива Президента Україна – Регіональний офіс міжнародного співробітництва, у рамках якої і відбулася зустріч.

В’ячеслав Чаус зауважив, що приміром, з початку повномасштабного вторгнення проведена масштабна робота з облаштування укриттів, що дозволило більш, ніж половині учнів регіону вчитися очно. Проте робота триває – ще 106 освітніх закладів потребують облаштування сховищ.

Актуальним залишаються питання розвитку професійно-технічної та дуальної освіти, реабілітації, облаштування укриттів в медичних закладах з повноцінними операційними та реанімаційними палатами.

Планами бельгійської Агенції співробітництва в галузі розвитку стосовно допомоги у відновленні Чернігівщини поділився постійний представник ENABEL в Україні Дірк Депре.

За його словами, пріоритетні сфери для організації – це освіта та медицина. Приміром, співпраця можлива в будівництві укриттів, відновленні медичних закладів, їх енергоощадності.

Майбутнє партнерство включає підтримку професійної освіти, обмін досвідом бельгійських лікарів з медиками регіону тощо.

«Проєкт підтримки України в Агенції розрахований до 2028 року, що дозволяє говорити про довготривалі партнерські відносини. І поле для саме партнерства, а не односторонньої допомоги, досить широке», – каже Дірк Депре.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації