back

«Ялівщина» та проєкти звернень-рекомендацій Громадської ради – на черговому засіданні Президії

16-04-2024 | 15:50

«Громадськість неодноразово ставала на захист РЛП «Ялівщина», щоб вберегти її від забудови. Ще минулого року на сесію облради винесли на затвердження Проєкт організації території регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів. Проте до цього часу депутати не проголосували «за», – каже заступниця голови Громадської ради при ОДА Наталія Проскуріна.

Причини пояснила директорка Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Наталія Грудницька:

«Зауваження від депутатів – земельні питання не погоджені з ними. Тому наразі у нас немає документа, який визначатиме стратегію розвитку Ялівщини на наступні 10 років».

До того ж, за словами Наталії Проскуріної, в парку продовжується занепад: жахливий стан насаджень, багато аварійних дерев, не проводиться розчищення та санітарне обстеження.

Щоб знайти консенсус у питанні на наступному тижні вирішено провести науково-технічну раду КЗ РЛП «Ялівщина».

Ще на порядку денному розглянули  проєкт Звернення-рекомендацій Громадської ради при ЧОДА до голів і депутатів місцевих рад області, підготовленого Комітетом з питань етики та формування і реалізації державної політики.

Як зауважив голова останнього Володимир Демиденко, проєкт буде доопрацьовано та винесено на найближче засідання Громадської ради.

Засідання Президії відбулося під головуванням Ігоря Москаленка, голови Громадської ради. Користуючись нагодою, він вручив Костянтину Мегему, першому заступнику голови ОДА, почесний знак Федерації профспілок України «За розвиток соціального партнерства»

Також до обговорення долучилися Дмитро Блауш, заступник голови обласної ради, представники Чернігівської міської ради, громадські діячі.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації