back

Мобільний застосунок для жінок, що постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства, або перебувають у групі ризику

18-03-2024 | 12:07

Застосунок створено Представництвом UNFPA, Фонду OOH у галузі народонаселення в Україні у співпраці з Міністерством Внутрішніх Справ України та Національною Поліцією за підтримки уряду Великої Британії.

Його мета – полегшення отримання допомоги тією категорією жінок, які не мають можливості подзвонити у поліцію через фізичні особливості (наприклад, особи з порушенням слуху), тотальний контроль особистого життя, відсутність коштів на рахунку тощо.

Мобільний застосунок надає можливість викликати поліцію через кнопку «SOS», без дзвінка на 102. У такому випадку спілкування телефоном з оператором можна уникнути, адже поліція приїде знаючи про специфіку випадку (домашнє насильство) за геолокацією або вказаною при реєстрації адресою.

Зовнішній інтерфейс замасковано під звичайний мобільний застосунок у телефоні жінки. Кнопка виклику поліції, корисна інформація та контакти інших служб допомоги у випадках домашнього або гендерно зумовленого насильства, доступні тільки у прихованому інтерфейсі, доступ до якого має лише власниця телефону.

З метою убезпечення жінок, які будуть використовувати додаток, його назва і зовнішній вигляд не розголошуються.

Детальніше про застосунок та інструкції щодо його використання можна знайти за посиланням: https://t.me/female_app_bot або написати на сторінку @Розірви коло.

За повідомленням Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні