back

Expertise France розширює коло співпраці з Чернігівщиною

05-03-2024 | 14:38

Вчора між Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Чернігівською обласною військовою адміністрацією та Французькою агенцію міжнародного технічного співробітництва Expertise France укладено Меморандум про співпрацю у відбудові Чернігівської області.

Expertise France утворює проєктний Офіс взаємопідтримки громад у Чернігові.

«Наша спільна мета – сприяти якнайшвидшому відновленню регіону та довготривалій трансформації через програми і плани відновлення громад. Успішне партнерство між французькими й українськими громадами має важливе значення для сталого розвитку Чернігівщини, особливо зважаючи на поступову інтеграцію України у економічний простір Євросоюзу. Відкриття офісу взаємопідтримки громад у Чернігові вже зараз, попри триваючу російську агресію – свідчення високої залученості у відновлення України», — підкреслив Олександр Кубраков Віце-прем’єр-міністр з відновлення України, Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Уже триває спільна робота над конкретними проєктами, які будуть повністю або частково реалізовуватись на Чернігівщині. Загальне фінансування —  понад 5 млн євро.

«Агенція Expertise France забезпечить всебічну підтримку відновленню Чернігівщини, з фокусом на експертизі та інноваціях. Пріоритетними для нас є реконструкція та євроінтеграція. Ми прагнемо розпочати роботу якомога швидше, тому вже працюємо над структуруванням проєктів технічної допомоги», – зазначив Жеремі Пеллє, Генеральний директор Expertise France.

Сьогодні, команда Expertise France інспектує хід консерваційних робіт даху обласного академічного українського музично-драматичного театру ім.Т.Г Шевченка, а також ознайомлюється з іншими об’єктами.

«Наразі маємо планувати відновлення з вдосконаленням: укриття в медичних закладах із обладнаними операційними; консервація пошкоджених об’єктів культури з можливістю їх відродження, - зауважив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

 

Окремий акцент ОВА та Expertise France ставлять на підтримці інноваційної екосистеми регіону. Тут точкою взаємодії стане Центр інновацій та стартапів «Перемога» Чернігівської політехніки.

Щодо підтримки органів місцевого самоврядування у відновленні та децентралізації, в тому числі розробці та впровадженні навчальних модулів у темах інновацій, мобільності, сільського господарства, культури та спадщини, тут робота розгорнеться з громадами Ічні, Нового Білоусу, Нової Басані, Остра, Прилук, Семенівки та Новгород-Сіверського району.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації