back

«Прозорість і підзвітність» – громадськість: у тандемі обговорено низку важливих питань

01-03-2024 | 16:37

Робоча група «Прозорість і підзвітність» розширює співпрацю з громадськістю. Можливі варіанти взаємодії обидві сторони обговорили під час круглого столу ще на початку січня. Як результат – на фінальній стадії  опрацювання проєкту меморандуму про співпрацю та підготовка до його підписання з представниками інститутів громадянського суспільства. Наразі – це коаліція «Сіверщина», антикорупційна громадська спілка «Совість», Чернігівська регіональна торгово-промислова палата та ГО «Сяйво Сіверщини».

Сьогодні ж відбулося чергове засідання робочої групи «Прозорість і підзвітність». Володимир Демиденко – член робочої групи, президент антикорупційної громадської спілки «Совість», запропонував обговорити декілька питань. 

Тож на порядку денному – розробка переліку недоцільних напрямів витрачання коштів під час війни і його розповсюдження в якості рекомендацій серед розпорядників коштів. Пропозиції від членів робочої групи з цього приводу голова робочої групи – перший заступник очільника ОДА Костянтин Мегем – запропонував розглянути на наступному засіданні. Він зазначив, що цей перелік матиме досить суб’єктивний характер, адже потреби у всіх різні, приміром, у громад та комунальних підприємств, тому до формування пропозицій слід віднестись виважено.  

Серед іншого присутні обговорили можливість використання досліджень на поліграфі для тих працівників головних розпорядників коштів, чия доброчесність викликає сумніви. Йшлося і про налагодження співпраці з регіональними контролюючими органами у сфері запобігання корупції. Зокрема, на наступне засідання робочої групи вкотре буде запрошено представників Управління Північного офісу Держаудитслужби в області та Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області. 

Також Володимир Демиденко звернув увагу членів робочої групи на закупівлі харчових продуктів КП «Шкільне» для шкіл у Чернігові. Зі слів виступаючого, проведений аналіз показав, що КП “Шкільне”, у порівнянні з подібними закупівлями Управління освіти і науки Чернігівської міської ради, закуповує в одного постачальника однакові продукти для школярів в три рази дорожче. Тому робоча група «Прозорість і підзвітність» рекомендує Чернігівський міській раді звернути увагу на закупівлі зазначеного комунального закладу та розглянути можливість проведення даним закладом публічних закупівель з метою усунення корупційних ризиків та мінімізації наслідків їх впливу в діяльності КП “Шкільне”.

Нагадуємо: робоча група «Прозорість і підзвітність» відкрита до співпраці, працює електронна пошта [email protected], куди можна надсилати повідомлення про можливі корупційні чи пов’язані з корупцією випадки, які будуть обов’язково розглянуті.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації