back

Частину зруйнованої будівлі Обласного молодіжного центру допоможе законсервувати французький партнер

28-02-2024 | 16:37

Договір про виконання невідкладних консерваційних робіт частини пам’ятки архітектури місцевого значення – Чернігівського обласного молодіжного центру – підписано сьогодні в ОВА в межах співпраці зі спільним підприємством EGIS Villes et Transports/Dassault Systèmes/B4D&E. Гроші на це виділив Уряд Франції.

Нагадаємо: два роки тому, 27 лютого 2022 року, на Обласний молодіжний центр ворог скинув авіабомбу, через що пам’ятка архітектури місцевого значення й водночас найбільший молодіжний інфраструктурний об’єкт області було майже знищено.

Команда французьких експертів також презентувала майстер-плани з комплексного просторового розвитку та відбудови території Чернігівської області – чергового етапу пілотного проєкту «Проведення діагностики та розробка цифрової платформи для відновлення України», що реалізується за фінансування Фонду досліджень та допомоги приватному сектору (FASEP).

«Дякую всьому французькому народу за постійну підтримку у такі важкі для нас часи. Окремо – партнерам за потужну допомогу Чернігівщині у відновленні об’єктів інфраструктури, оцінці руйнувань та плануванні подальшого розвитку регіону», – наголосив начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

За словами економічного радника Посольства Франції в Україні Жана-Батіста Брасьора, реалізація пілота – лише початок співпраці, адже цей проєкт розглядається радше як рамки для подальшого залучення компаній у процес відновлення.

Керівник команди експертів EGIS Карім Бенсіам розповів про аспекти, закладені у формування презентованих майстер-планів по Чернігову, та детально зупинився на кожній з трьох ділянок: район залізничного вокзалу, територія навколо річки Десни та північна територія міста (проєктування агропромислового кластера, в тому числі з оптовим ринком, у будівництві яких EGIS має значний досвід). З основного – необхідно використати промисловий потенціал, не забувати про розвиток аграрного сектора та розвинути туристичну складову (йдеться не лише про багату культурну спадщину, а й не менш цікаві природні ландшафти).

Усі розробки відображені на 3D-платформі, яку можна буде використовувати для подальшого планування і напрацювання різних сценаріїв.

Під час візиту, що відбувся в межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва, французька делегація оглянула руйнування та пошкодження приміщень Обласного молодіжного центру, драмтеатру імені Тараса Шевченка та художнього музею імені Григорія Галагана.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації