back

На Чернігівщині працюватимуть представники бельгійської Агенції співробітництва в галузі розвитку

23-02-2024 | 19:00

Реабілітаційне обладнання для лікарень Чернігівщини, генератори, мобільний апарат УЗД для пологового будинку, кошти для відновлення закладів освіти, міжмуніципальна співпраця – це про допомогу Бельгії, яка й надалі планує підтримувати наш регіон.

На цьому сьогодні наголосила Федеральний Міністр співробітництва з питань розвитку Бельгії Каролін Женне під час зустрічі з начальником Чернігівської ОВА В’ячеславом Чаусом.

За словами пані Каролін Женне, делегатів дуже вразила стійкість жителів Чернігівщини попри все пережите через війну. Вона зауважила, що Європа буде у безпеці тоді, коли в безпеці буде Україна. Відтак, подальша співпраця продовжиться, зокрема щодо реалізації проєктів у сфері освіти та медицини. Зацікавлена бельгійська сторона і в участі у процесі розмінування. Крім того, на Чернігівщині працюватимуть представники бельгійської Агенції співробітництва в галузі розвитку (Enabel).

Тут В’ячеслав Чаус запропонував ефективний майданчик для взаємодії – Регіональний офіс міжнародного співробітництва, у межах роботи якого й відбулася сьогоднішня зустріч.

Начальник ОВА подякував за підтримку і коротко ознайомив делегацію як з наслідками російської агресії на території області, так і вже зробленим у напрямі відновлення.

«Тоді, у 2022 році, Чернігівщина не лише вистояла, але й дала гідну відсіч ворогу, хоча й ціною значних втрат та руйнувань. За час, який минув після деокупації області, ми пройшли значний шлях з відновлення. Завдяки підтримці міжнародних партнерів ми продовжуємо долати низку труднощів і проблем, – зауважив В’ячеслав Чаус. – Дякую, що на цьому шляху ми разом».

У ході робочої поїздки делегати оглянули низку об’єктів, що зазнали руйнувань через війну. З-поміж них – кардіологічний центр обллікарні. Відвідали і один з центрів розвитку дитини в Чернігові, на ремонт укриття в якому Бельгія виділила кошти. Для потреб закладу бельгійські партнери надали також генератор.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації