back

Не відновленням єдиним: Чернігівщину відвідали латвійці, щоб визначитися з подальшою підтримкою

22-02-2024 | 17:07

Вкотре Чернігівську область відвідала потужна латвійська делегація. Цього разу її очолив Державний секретар Міністерства економіки Латвійської Республіки Едмундс Валантіс. За його словами, основна мета цього візиту – побачити об’єкти, важливі для відновлення нашого регіону.

«Чернігівщині пощастило з таким надійним партнером, як Латвія. Адже ваша підтримка відчувається чи не в кожній сфері життєдіяльності області. Щиро дякуємо за це!» – звернувся до латвійців начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час зустрічі, організованої в межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

Зокрема В’ячеслав Чаус подякував за різнопланову допомогу в галузі освіти. Це і відновлення пошкоджених навчальних закладів, що реалізує МЗС Латвії спільно з ПРООН, і облаштування укриттів, яке забезпечує Ризька міська рада спільно з латвійським фондом Ziedot, і шефство над навчально-реабілітаційними закладами, а також забезпечення необхідною комп’ютерною технікою, меблями й автобусами.

Понад 150 дітей області, які постраждали від військової агресії, оздоровилися у літніх таборах міст Рига, Прейлі та Евеле. Подальша співпраця Чернігівської ОВА з латвійськими партнерами у цьому напрямі триває.

За підтримки Міністерства економіки Латвії дитячі садочки Чернігова отримали необхідні меблі та дитячі майданчики, а навчальні заклади – генератори. Декілька таких об’єктів – Чернігівський професійний будівельний ліцей, у гуртожитку якого працює генератор, та чернігівський садочок, в який надійшли меблі, – делегати відвідали в ході робочої поїздки.

Медицина та соціальний захист – знову не без уваги латвійців. Зокрема, йдеться про облаштування укриття в одній з лікарень, надання медобладнання, забезпечення роботи хабів з психологічної підтримки населення, яке постраждало від війни. 

Завдяки допомозі латвійських партнерів в область надійшло вкрай необхідне обладнання для забезпечення роботи енергетичного сектора.

Зі свого боку, пан Едмундс Валантіс зауважив, що підтримка Чернігівщини продовжиться:

«Шкода бачити, що незважаючи на всі наші зусилля, дуже багато руйнувань регіон знову зазнав. Це є сигналом для продовження нашої кооперації. Радий тому, що наша держава націлена на співпрацю наступні три роки в плані фінансування».

Читати також: Латвійська Республіка запланувала для Чернігівщини 15 млн євро на наступні три роки

Відновлення – не єдиний напрям подальшої підтримки. Державний секретар Міністерства економіки Латвії наголосив на розвитку бізнес-відносин. Також готові поділитися досвідом у проєктуванні задля якісного освоєння коштів, є наміри продовжити підсилення енергетичного сектора.

Принагідно делегація оглянула модульні будинки в обласному центрі, встановлені в межах підтримки уряду Латвії.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації