back

Освітній серіал про інформаційну грамотність на платформі Дія.Освіта

21-02-2024 | 10:37

За даними дослідження, у 2023 році 84% опитаних громадян зазначали, що знають про існування дезінформації. Ще 72% вважають, що можуть її розпізнати. Однак тільки 8% з них зуміли правильно визначити всі неправдиві новини. 

Як захиститися від фейків та пропаганди? Де шукати достовірну інформацію та чому важливо дбати про власну безпеку в інтернеті? Відповіді на ці та інші запитання — у новому освітньому серіалі на платформі Дія.Освіта — спільному проєкті з 1+1 media і БО «Смарт Ангел», який реалізували за фінансової підтримки Європейського Союзу. 

Серіал налічує 10 серій. Під час перегляду дізнаєтеся, що таке когнітивні упередження та які інструменти й способи перевірки першоджерела. Також спікери розкажуть, як запобігти поширенню дезінформації та розпізнати ознаки фейків у соціальних мережах. 

Дивіться освітній серіал за посиланням — https://osvita.diia.gov.ua/courses/how-to-protect-yourself-from-fakes-and-disinformation

Після перегляду зможете перевірити свої знання у фінальному тесті та отримати сертифікат.

Освітній серіал створено для платформи Дія.Освіта Міністерства цифрової трансформації в межах «Всеохопної інформаційно-просвітницької кампанії з протидії дезінформації», що впроваджується 1+1 media та Smart Angel у співпраці з експертними організаціями за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю редакції серіалу й не обов’язково відображає позицію ЄС.

За повідомленням Міністерства цифрової трансформації України