back

Заступниця міністра внутрішніх справ ознайомилась з роботою офіцерів безпеки в освітніх закладах області

09-02-2024 | 11:30

Проєкт «Служба освітньої безпеки» стартував на Чернігівщині минулого місяця. Його основна мета – створення безпечного середовища в закладах освіти, збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу, що надважливо в умовах війни росії проти України.

З тим, як триває реалізація проєкту в області, ознайомилась учора заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко під час робочого візиту. Зокрема, вона відвідала Іванівський та Киїнський ліцеї, а також Чернігівську школу № 9.

Супроводжували  заступницю міністра внутрішніх справ заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк та начальник Управління освіти і науки ОДА Юрій Музика.

«Ми зараз працюємо над масштабуванням проєкту на інші області та школи. На прикладі Чернігівщини хотілося б дізнатись, як взагалі реалізовується цей проєкт: чого не вистачає в підготовці або, що треба було б змінити», – зазначила Катерина Павліченко.

Заступниця міністра поспілкувалась з офіцерами безпеки та керівниками освітніх закладів, а також перевірила наявність паспортів безпеки, роботу тривожних кнопок та стан облаштування укриттів.

«Роботою офіцерів безпеки ми повністю задоволені. Дітей їх поява навіть стимулювала до більшої дисциплінованості», – розповіла начальниця відділу освіти, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Іванівської сільської ради Юлія Дорошенко.

«Офіцер контролює пропускний режим, у разі необхідності спілкується з дітьми щодо правил поведінки. Батьки задоволені, тому що в школі стало безпечніше. Ми плідно співпрацюємо, обмінюємось інформацією, разом вирішуємо всі питання», – зазначила директорка Чернігівської загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів № 9 Людмила Хатимирська.

Наразі офіцери служби освітньої безпеки працюють у 65 закладах регіону, які підлягають охороні у першочерговому порядку (знаходяться у зоні, наближеній до бойових дій,  до кордонів з росією та білоруссю, або у яких відсутня фізична охорона Управління поліції охорони, приватних охоронних структур або муніципальної охорони). Всі відібрані поліцейські попередньо пройшли навчання у вищих навчальних закладах системи МВС України, та стажування у закладах загальної середньої освіти області.

Ще 150 закладів середньої освіти регіону додатково визначені Управлінням освіти і науки ОДА для подальшого їх приєднання до проєкту «Офіцер служби освітньої безпеки».

«Створення безпечного середовища для всіх учасників освітнього процесу є дуже актуальним, особливо зараз – в умовах воєнного стану та постійних повітряних тривог. Офіцери безпеки разом з адміністрацією навчального закладу відповідають за весь комплекс безпекових заходів. Тому важливо продовжити реалізацію цього проєкту на Чернігівщині», – наголосила Жанна Шерстюк.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
 з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації