back

Ніжинщина готова до будь-яких викликів: Григорій Ковтун про безпекову ситуацію в районі

31-01-2024 | 14:41

«Вже з першого дня повномасштабного вторгнення Ніжинська РВА об'єднала всі 17 територіальних громад у єдиний злагоджений механізм задля спротиву ворогу», – наголосив начальник Ніжинської районної військової адміністрації під час брифінгу в медіацентрі ОВА.

Район – один із перших зустрів ворога та максимально сприяв  Збройним Силам України у боротьбі з агресором.

Всі громади працювали спільно із підрозділами ЗСУ та ТрО: забезпечували військових всім можливим – від деревини до техніки. Був створений оперативний штаб з представниками всіх силових структур району, ДСНС, тергромад, військовими, а також 5 добровольчих формувань.

«І хоча зараз в районі немає активних бойових дій, ми повинні продовжити працювати над забезпеченням належної безпекової ситуації», – зауважив спікер.

 

Приміром, всі жителі громад забезпечені укриттями на 100%. Наразі їх облаштовано 460.

Також, у Ніжинському районі та громадах прийняті програми, якими, навіть без  надходжень до бюджету податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), фінансується забезпечення територіальної оборони, національного спротиву та покращення матеріально-технічного забезпечення військових частин та підрозділів Національної гвардії.

Так, в поточному році на ці заходи передбачено понад 16 мільйонів гривень.

«Долучилася районна військова адміністрація спільно з ТГ і до комплектування вогневих мобільних груп. Спільними зусиллями виділили на ці потреби більше 2 мільйонів гривень. Днями відвідав таке формування з начальником ОВА В’ячеславом Чаусом. Працюють дуже  ефективно», – зауважив Григорій Ковтун.

 Більше того, Ніжинщина, у разі потреби, готова прийняти близько 22 тисяч евакуйованого населення з прикордоння на тимчасове проживання та забезпечити понад 6 тисяч осіб постійним харчуванням.

До речі, наразі в районі зареєстровано і близько 7 тисяч ВПО.

Крім того, спільно з місцевими підприємствами РВА веде роботу з забезпечення підрозділів ЗСУ та інших військових формувань технікою, пальним, продуктами тощо.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації