back

Професійне навчання учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни: як це діє

23-01-2024 | 16:59

Учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни можуть безкоштовно здобути нову професію або підвищити кваліфікацію. Таку можливість їм надає служба зайнятості.

Навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які на сьогодні діють у 8 областях України. Охочі навчатися самостійно обирають професію або освітню програму, які розміщені на сайті Державного центру зайнятості https://is.gd/3OXW6g. На вибір – 95 ліцензованих професій та 365 освітніх програм. Серед професій, які пропонуються, – токар, фрезерувальник, електрозварник, слюсар-ремонтник, водій, муляр, штукатур, лицювальник-плиточник, монтажник гіпсокартонних конструкцій, верстатник, оператор верстатів з програмним керуванням, налагоджувальник верстатів тощо. Є й рідкісні – коваль, бляхар, бондар, бджоляр, рибовод, виноградар, вишивальник тощо. Освітні програми також різноманітні. Чимало з них стосуються сільського господарства, підприємництва, комп’ютерних курсів, сфер надання послуг, виробництва, будівництва тощо.

Подати заявку до центру зайнятості можна особисто або онлайн за посиланням https://edveteran.dcz.gov.ua/.

Також потрібно пред’явити:

  • документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України або спеціальний статус особи;
  • посвідчення учасника бойових дій або посвідчення людини з інвалідністю внаслідок війни;
  • документ про освіту;
  • документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

Люди з інвалідністю внаслідок війни, крім зазначених документів, подають копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації.

Рішення про направлення на навчання ухвалює служба зайнятості не пізніше ніж на п’ятий робочий день з дня подання документів.

Навчання може проводитись за очною (денною, вечірньою), дистанційною, дуальною формами або шляхом їх поєднання. Термін – до 6 місяців (залежить від обраного напряму).

Громадянам, які навчаються не за місцем проживання, а також тим, хто супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни І групи, служба зайнятості відшкодовує витрати на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку, а також оплату місця проживання на період навчання.

Нагадаємо, програма безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни стартувала восени 2023 року.

Детально про послугу читайте тут https://is.gd/3OXW6g.

Консультації – в Telegram-каналі онлайн-підтримки https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv.

За повідомленням Чернігівського обласного центру зайнятості