back

Підтримка ветеранів війни: від діалогу до працевлаштування

18-01-2024 | 12:32

Щоб допомогти ветеранам війни адаптуватися до мирного життя, знайти роботу і побудувати кар’єру, служба зайнятості пропонує їм низку дієвих послуг та заохочує роботодавців працевлаштовувати таких громадян.

Служба зайнятості може запропонувати шукачам роботи тисячі вакансій. Щоб знайти роботу, треба звернутися до найближчого центру зайнятості, незалежно від місця реєстрації, або скористатися онлайн сервісами (Єдиний портал вакансій – https://jobportal.dcz.gov.ua/, чат-боти у Telegram – https://t.me/DCZWorkNowBbot та Viber – http://www.viber.com/dczworknowbot).

Для тих, хто не має затребуваної професії, є можливість отримати її безкоштовно. Для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни діє програма безкоштовної професійно-технічної освіти. Детальніше дізнатися про послугу та подати онлайн заявку на навчання можна за посиланням https://edveteran.dcz.gov.ua/.

Громадяни, які мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер на навчання та підвищити свій професійний рівень. Ваучери видаються окремим категоріям громадян, зокрема і учасникам бойових дій, за затвердженим Мінекономіки переліком, який налічує 124 професії та спеціальності. За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію. Подати онлайн заявку та дізнатися детальніше про цю послугу можна тут – https://voucher.dcz.gov.ua/.

Тим, хто хоче стати підприємцем, служба зайнятості пропонує фінансову підтримку. На започаткування або розвиток бізнесу за програмою «Власна справа» урядового проєкту єРобота можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тисяч грн, а за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей»  – від 250 тисяч до 1 млн гривень в залежності від кількості створених робочих місць.

Водночас для роботодавців діють компенсаційні програми за працевлаштування ветеранів війни. Одна з них – компенсація 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати (7100 грн), за працевлаштування строком не менше ніж на 1 рік, саме учасників бойових дій. Загальна тривалість виплати такої компенсації становить 6 місяців впродовж року з дня працевлаштування.

На жаль, частина захисників і захисниць повертаються з фронту із пораненнями. Щоб допомогти людині з інвалідністю працевлаштуватись і не відчувати бар’єрів на роботі, служба зайнятості компенсує роботодавцям вартість облаштування робочого місця. Відтак, роботодавець, може отримати грошову компенсацію у сумі, що не перебільшує 106,5 тис. грн – за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн – для людей з інвалідністю II групи.

Консультації можна отримати на каналі онлайн-підтримки в Telegram  – https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv.

За повідомленням Чернігівського обласного центру  зайнятості